Premium obsah

4. čakra Anáhata

4. čakra Anáhata
Jsme v polovině cesty čakrami a dosáhli jsme středového bodu čakrového systému. První tři čakry nás drží při zemi, zapojené, motivované a aktivní. Chrání individuální já při jeho interakci se světem. Vrchní čakry nás pak zapojují do světa skrze komunikaci, vidění a porozumění. Anáhata nás přivádí přímo do našeho středu – v srdeční čakře se setkává individuální a univerzální v perfektní harmonii. Základní témata, se kterými je srdeční čakra spojená, jsou rovnováha, láska a vztahy.

Bohužel, kolik z nás bylo v dětství potrestáno, poníženo, potlačeno nebo přetěžováno a při tom slyšelo: „Dělám to proto, že tě mám rád.“ Parodie na lásku vznikne, když je nejdůležitější prvek života pokroucen a zneužíván jako nástroj kontroly. Pokud nevíme, jak zdravá láska vypadá, jen těžko si ji dokážeme vytvořit v dospělém životě. Jsme odkázáni na střípky lásky, obětujeme se na její oltář plni strachu, zda ji nalezneme. Nebo inklinujeme k jejímu opaku: válce a násilí.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.