Premium obsah

Pálení žáhy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak pomoci při částém pálení žáhy. Přes noc a ráno je vše v pořádku, ale přes den se to zhorší.
Odpovídá Alena Vídeňská:

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz.

 

Jelikož nejsem lékař, je těžké určit příčinu Vašich problémů, a poradila bych se tím pádem s kvalifikovaným odborníkem (lékařem).

 

Pokud ale obtíže nastávají během dne, zkusila bych vypozorovat, po jakých potravinách problémy nastanou a těmto potravinám se vyhýbala. Toto může být vcelku složité, proto bych si pár dní psala jídelníček, do kterého si poznamenáte veškeré potraviny ( i nápoje), které jste zkonzumovala. Mohl by Vám pomoci s detekováním potravin, které dané problémy způsobují.

 

Pálení žáhy také často způsobují i stresové situace. 

 

Z obecných rad proti pálení žáhy bych doporučila sklenici vody se lžičkou jablečného octa, pár mandlí, které neutralizují aktivitu žaludečních kyselin, nebo skleničku vody s malou lžičkou jedlé sody. Jsou to ovšem obecné rady a jistě by bylo vhodné odhalit skutečnou příčinu problému, se kterou Vám jistě pomůže Váš lékař.

 

Děkuji.

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.