Premium obsah

Neustále se vracející problémy se zánětem močových cest

Dobrý večer, nevím jak začít,ale moc ráda sportuji, zdravě jím, ráda chodím na delší procházky,medituji a cvičím jógu. Sportu se věnuji celý život, mám ale problém s neustále se vracejícími záněty močového měchýře a gynekologických problémů.Omezuje mně to v životě mém i partnerském.Už jsem se jednou dotazovala a Lucie Pastrňáková mi poslala krásné maily, co bych ještě mohla dělat. Kinezie, kurzy sebelásky, ale vždy, když mu na něčem záleží přijde nemoc a celé mi to naruší. Cvicení, partnerský život... možná, že se moc snažím a lpím na věcech. Opět mám zánět močového měchýře, antibiotika a kvasinkové problémy, jsem hrozně vyčerpaná a nevím, co dělat. Koupila jsem si z ájurvédy džem, čaj na spánek a zklidnění a nějaký detox. Po 14 dnech užívání se mi objevilo toto. Mám vůbec něco brát, když se mi za nějakou dobu objeví nemoc? Už opravdu nevím, co dělám dobře a co špatně.Moc děkuji za odpověď.
Odpovídá Lucie Vybíral Pastrňáková:

Milá Iveto, 

děkujeme za vaši důvěru. Je velmi dobře, že se nad souvislostmi svých nedobrovolných "zastavení" zamýšlíte a hledáte souvislosti. Opakující se infekce dokážou být velmi zatežující... Proto je třeba řešit jejich příčinu a nastavit dlouhodbě udržitelnou strategii péče o své zdraví. 

 

Já se pokusím ještě shrnout body, které mě k vašemu stavu napadají. 

1. Pokud investujete do přírodních prostředků pro celkové uzdravení, je třeba počítat s tím, že uzdravování trvá několik týdnů, měsíců i let a že se stav může krátkodobě zhoršit. Je to běžný efekt přírodní léčby, která podporuje vlastní obranyschopnost organismu. Nazývá se Herzheimerova reakce, kdy tělo uvolňuje hodně nahromaděných toxinů.

 

2. Co se týká zánětlivých procesů močového ústrojí, může jít o kombinaci psychosomatických projevů - nahromaděných emocí, stresu a tíhy, která si hledá cestu ven - současně s vychýlením organismu z homeostázy (vnitřní rovnováhy) vlivem špatné stravy či nedostatečnosti určitých výživových složek (např. minerály, vitamíny - D3, C, omega3) a vše může ovlivňovat stav střevní mikroflóry a celkový stav mikrobiomu organismu. 

 

To vše se dá samozřejmě řešit, je třeba nastavit dlouhodobě udržitelné nástroje ve věci výživy, péče o tělo a duševní hygienu. Doporučuji vám dát důvěru jednomu terapeutovi a svěřit se dlouhodobě do jeho péče. Na vašem terapeutovi či průvodci je také, aby vás provedl náročným obdobím dočasného zhoršení zdravotního stavu. 

NAMASTE

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.