Premium obsah

Lze cvičit jógu po konizaci čípku?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné cvičit jógu po konizaci čípku? Dr. mi sdělil, že 3 týdny se nemá cvičit. Můžu provádět alespoň nějaké dýchací techniky a ásány? Pokud ano, můžete mi prosím poslat nějaká videa, podle kterých můžu doma cvičit? Moc děkuji. Nyní cvičím jógu 6x týdně a být 3 týdny bez ní je hrozná představa. Děkuji za odpověď Martina
Odpovídá Lucie Vybíral Pastrňáková:

Milá Martino, 

děkujeme za dotaz. Co se týká cvičení po jakémkoliv operativním výkonu, o podmínkách a vhodnosti cvičení by měl rozhodovat lékař. Tedy pokud vám lékař fyzickou aktivitu vyloženě zakázal, netroufám si toto tvrzení jakkoliv vyvracet. Rozumím tomu tak, že zákaz cvičení je především z důvodu zvýšeného prokrvování pánevní oblasti a možnosti spuštění krvácení. 

 

Jóga nás však, mimo jiné, učí schopnost všímavosti, pozornost vůči svému tělu, respektu k jeho potřebám a současně k jeho omezením. Pokud vy sama po pohybu toužíte a vnímáte, že vám udělá dobře, zaměřte se především na: 

1. uvolňování kloubů končetin 

2. uvolňování páteře

3. protažení těla

4. jemné dechové praktiky (například Plný jógový dech, Udždžájí). 

5. Vyvarujte se: Nadměrné fyzické zátěži při dynamických a náročných technikách, nadměrnému tlaku na oblast břicha a pánve, dechovým praktikám prokrvujícím tuto oblast (určitě nedělejte Bhastriku). 

 

Z videí, které nabízí kondice, zvolte ta, která se doporučují během menstruace, po porodu a v těhotenství, případně jógu pro seniory. Všechna tato videa kondice nabízí, jsou šetrná a kdybyste vnímala, že vám jakýkoliv cvik nedělá dobře, vynechejte ho. 

Videa k výběru najdete zde: https://www.kondice.cz/search/results?q=joga&topic=2

 

Srdečně vás zdravím, 

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.