Premium obsah

Jógová sekvence na štítnou žlázu

Dobrý den, mohli by jste mi doporučit jógové cvičení na podporu štítné žlázy a stres. Mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy (sníženou funkci). Předem děkuji. S pozdravem Hanka
Odpovídá Lucie Vybíral Pastrňáková:

Dobrý den milá Hanko, 

velmi děkujeme za váš dotaz. Je krásné, že se snažíte zlepšit stav svého těla pomocí nástrojů, které nabízí sama příroda. 

 

Co se týká hypofunkce štítné žlázy, můžete cvičit jógu dle libosti, osobní preference, hladiny své energie a samozřejmě menstruačního cyklu. Ke svým obvyklým sestavám se zaměřením na celkovou harmonizaci organismu (uvolnění kloubů, protažení páteře, dechová cvičení), anebo oblíbeným videím z videoportálu Kondice -  Nabídka zde: https://www.kondice.cz/joga 

 přidejte  takové cviky - které stimulují oblast krku v záklonu či přitažením brady ke krční jamce. Jsou to následující polohy: 

1. Sarvangasána - svíčka a její varianty

2. Uštrásana - Velbloud  

3. Matsjásána - poloha ryby

4. Ardha Matsjendrásana - rotační poloha v sedu

 

Ke cvičení vám určitě doporučuji dech Udždžájí, který také stimuluje a harmonizuje oblast krku. Pokud po cvičební praxi zvládnete 20 dechových cyklů, je to úžasné. Inspirativní videa k dechu najdete pod dechovými cvičeními Petra Vašáka na Kondici. https://www.kondice.cz/search/results?q=petr%20va%C5%A1%C3%A1k

 

Milá Hanko, zacházejte se svým tělem s laskavostí, respektujte jeho hranice a buďte vnímavá a zvědavá vůči tomu, co se v těle děje. Propojíte tak vědomou práci s tělem se všímavosti mysli a tato kombinace vás může zavézt hodně do hlubin vašeho bytí a žití, kde možná také objevíte příčinu svých dysbalancí. 

 

Podívejte se na nabídku nahrávek meditací v knihovně Kondice ( https://www.kondice.cz/search/results?q=meditace ) a vyberte si tu, která vás tématicky zaujme. Meditaci vám doporučuji coby pravidelnou ukolébavku před usnutím. 

 

Velmi srdečně vás zdravíme, 

Lucie

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.