Premium obsah

Jaké cvičení může pomoct na bolest hlavy?

Dobrý den, často mě bolí hlava. Existuje nějaký druh cvičení, který by mi mohl pomoci?
Odpovídá David Heneberg:

Dobrý den,

děkuji za váš dotaz, který je však bohužel poněkud všeobecný, takže se na něj dá odpovědět pouze velmi obecně. Otázkou je, jakými bolestmi hlavy trpíte. Jak často, jak dlouho bolesti trvají – již delší dobu (třeba rok?) nebo poslední měsíc? Trpíte dlouhodobě bolestmi hlavy, a jestli ano, tak jak to řešíte? Berete nějaké léky? 

Často může být příčinou bolestí hlavy nedostatečný pitný režim, nárazová zvýšená konzumace čokolády, nevyspání a stres. Také bývá bolest hlavy často spojena s blokádou krční či bederní páteře, takže jemné rozhýbání celého těla pomocí nějakého jemného cvičení většinou přináší velkou únavu. U chronických bolestí, které jsou většinou spojené s dalšími obtížemi, je cesta delšího postupného zvyšování kondice. Tam je důležitý především pravidelný pohyb, úprava stravovacích návyků a nácvik relaxačních technik pro hluboké uvolnění těla a mysli. 

Rozhodně všechno, co pro sebe s láskou a respektem k tělu uděláte, se počítá a otevírá to další cestu vpřed k větší rovnováze a harmonii.

Moc vám držím palce.

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.