Premium obsah

Jak si nastavit cvičení po čtyřicítce?

Dobrý den, snažím se cvičit pro dobrou kondici, upevnění postavy a odreagování od kancelářské 8hodinove prac. Doby. Je mi 45let a jde mi to nějak "ztěžka"ráno jedu na kole nebo se jdu proběhnout popř cvičí. Jógu...ale nějak to jde ztuha, nutim se do toho a jsem velmi brzy unavená...nevím,jestli. Se jednoduše přetahují Nebo si nakládám málo...jak správně v mém věku začít? Je jaro,bydlím na vsi a venku je prima...moc děkuji
Odpovídá Alena Vídeňská:

Dobrý den, Terko,

děkuji za Váš dotaz.
Je skvělé, že se věnujete pohybové aktivitě, ale z Vašeho dotazu cítím, že jste unavená a děláte to spíše "přes sílu". Sport bychom měli provozovat z lásky a tak, aby nám dělal radost, cítili se po něm nabití energií. Pokud se do nějaké aktivity nutíte, tak ji zkrátka nedělejte, poslouchejte své tělo. Třeba ty aktivity, které děláte, nejsou to pravé ořechové. Pokud Vám dělají radost procházky a pobyt venku, věnujte se venkovním aktivitám. Běh, kolo, procházky, nordic walking. 


Celodenní sezení je jistě vhodné kompenzovat protažením celého těla (zacvičte si jógu nebo se řádně protáhněte), zaměřte se ve cvičení na zpevnění středu těla a zádových svalů. 


Pokud se cítíte po aktivitě unavená, vyzkoušejte ji v kratším časovém úseku. 30 min jógy nebo strečinku postačí v jednom dni, v dalším dni si dejte procházku svižnou chůzí v délce 30 min.  Pokud jste začátečník, dejte tělu čas, aby si na aktivity zvyklo. Nechtějte po něm vše "hned". Když budete cítit, že máte z pohybu radost, jste nabitá energií a chcete něco víc, tak přidejte. 


Na jaře může být tělo unavené, proto nezapomínejte na vitamíny (C a D), zkuste očistnou kůru pro játra a slezinu (bylinkové čaje), odlehčete jídelníček a eliminujte modré světlo (mobily, televize) před spaním. Uvidíte, že se situace zlepší!


Přeji pěkné jarní dny.

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.