Premium obsah

Jak se zbavit tuku na břiše?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na tuk na břiše, je mi 50 let, vážím cca 63 kg, stále obleču velikost S -M, jsem aktivní /kolo, joga, běžky../, jen na břiše mám pneumatiku. Můžete mi poradit? Snažím se jíst zdravě, zařazovat hodně zeleniny, nejíst bílou mouku, ráno snídat ovesné a jiné kaše atd, přesto mám tento problém. Děkuji za odpověď. Lenka
Odpovídá Alena Vídeňská:

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz.

 

Bříško je velmi často problematická partie, která se hubne opravdu dlouho a těžko. Ale jde to. Je skvělé, že se udržujete zdravou stravou a pohybem. Ve Vašem případě bych zkusila zařazení přerušovaných půstů, např. ve formě 14/10, tzn. 14 hodin je doba půstu, kdy nic nekonzumujete (počítá se do toho i noc) a v okně deseti hodin máte prostor se najíst dle Vašich zvyků. Určitě vynechávejte bílou mouku, zkuste omezit i pečivo a na místo toho si dát například proteinový chléb, nekonzumujte cukry a malinko ponižte i příjem ovoce a příloh. Uvidíte, že to přinese výsledky. 

 

Ze cvičení se zaměřte na cviky na celý střed těla (core).

 

Přeji krásný den!

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.