Premium obsah

Jak najít motivaci ke cvičení?

Dobrý den, jak najít motivaci ke cvičení? Nikdy jsem si nevytvořila návyk pravidelně cvičit, spíše jsem chodila ven a hrála týmové hry, ale teď, když je všechno zavřené, tu možnost nemám a nevím, jak se donutit cvičit, i když už mě bolí záda a cítím, že je potřeba něco změnit. Vždycky si jednou začas zacvičím a mám z toho dobrý pocit, ale pak už se tomu zase vyhýbám a oddaluji to. Díky moc, budu se těšit na odpověď.
Odpovídá Zuzana Klingrová:

Dobrý den, 

někdy je překážkou k praxi představa, že musíte praktikovat pozice a že praxe musí být minimálně 30 minut. I 5 minut praxe se počítá. Pokud se cítíte unavená, začněte praxí dechových technik. Upřímně, bez pozic vydržíte dny, měsíce nebo roky, zatímco bez dechu maximálně dvě minuty:-) Dech je to, co přináší kyslík do těla. Zkuste se tedy každý den na chvilku posadit, dýchat. Možná se vám bude chtít pokračovat, třeba vleže na zádech nebo i víc. Cokoli je přínosem.

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.