Premium obsah

Cvičit přes bolest?

Dobrý den. Bývala jsem v reprezentaci veslování. Lékaři se ptali, jak jsem to dokázala, protože jsem náhodně zjistila, že trpím Marfanovým syndromem. Po operaci výdutě hrudni aorty jsem se přestala hýbat a dokonce mě tak začaly bolet svaly a klouby (neléčená hypermobilita), že jsem skončila na opiátech. Pozoruji velký úbytek svalů a velmi jsem přibrala . Držela jsem dělenou stravu i dietu s minimálnim množstvím tuků, cukrů, bez pečiva a jen nekterými přílohami. Váha se mi vrací. Nevím co s tím. Cvičit přes bolest? A jak? Předem děkuji za odpověď a Váš čas.
Odpovídá Lucie Ternová:

Dobrý den, Moniko, 

vzhledem k vaší diagnóze bych se v každém případně obrátila na fyzioterapeuta, prošla důkladnou diagnostikou a cvičení si nechala nastavit na míru.

Neznamená to, že byste pak nemohla cvičit dle video lekcí, jen je třeba, abyste se svým tělem zacházela s ohledem právě na hypermobilitu.

Je třeba soustředit se na cviky stabilizující klouby v jejich centrované poloze, necvičila například jógové či strečinkové cviky do plných rozsahů a pod. 

Dále je třeba určit příčinu bolesti a podle toho s ní zacházet. V některých případech cvičení do lehké bolesti přináší zlepšení, v jiných případech je to naprosto nežádoucí.

 

Doufám, že brzy najdete odborníka, který vám poradí, jak se svým tělem pracovat.

 

S pozdravem

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.