Premium obsah

Cvičení při silné menstruaci

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jaké cviky by měla cvičit moje kamarádka, která má silnou menstruaci. Jógu necvičí a má tzv. kačeří zadeček. Popřípadě na jaké cvičení jí nasměrovat. Bydlí v Kladně. Děkuji za radu, Petra
Odpovídá Lucie Vybíral Pastrňáková:

Milá Petro, 

velmi děkujeme za váš dotaz. Je od vás velmi milé, že chcete kamarádce pomoci a podpořit ji. Co se týká kačeřího zadečku, vysvětluji si ho jako lordotické držení bederní páteře, tedy příliš prohnutá bedra. Toto držení těla není fyziologické a souvisí s oslabeným pánevním dnem, což může opět do určité míry souviset také se silnou menstruací. Na druhou stranu, naše těla jen reagují na propojenost systémů mysli, emocí a duše. Tedy ideální je harmonizovat na všech těchto úrovních, naučit se pouštět stres, podpořit sebelásku a sebepéči. 

 

Pokud se zaměříme na cvičení, doporučuji:

1. Specializované cvičení na podporu pánevního dna a zpevnění zádových svalů - Uddijána mudra v józe, Pilatesova metoda, CORE, metoda Mojžíšové, fyzioterapeutická cvičení (všechna tato cvičení ovšem nepraktikovat při aktuálním krvácení). Cvičit pravidelně a dlouhodobě. 

Inspirativní články a videa ke cvičení najdete na videoportálu Kondice zde pod odkazem: 

https://www.kondice.cz/search/results?q=p%C3%A1nevn%C3%AD%20dno

(Do vyhledavače zadejte: pánevní dno)

 

2. Hormonální jógovou terapii. Tato speciální jógová praxe při dlouhodobém cvičení harmonizuje hormonální systém. Techniku je třeba se naučit a cvičit si doma alespoň 3x týdně. Přináší velmi hluboké účinky. V Praze i na menších městech se pořádají víkendové kurzy HJT.

 

Milá Petro, přeji vám i vaší kamarádce pevné zdraví, vnitřní sílu a otevřenou mysl. 

Mějte se krásně!


NAMASTE

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.