Premium obsah

Co najdu v knížce Zuzky Klingrové?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat přímo paní Klingrové ohledně její knihy. Co vše v ní je, jestli i třeba strava, recepty? Moc jsem taky chtěla napsat, jak velice dobře se mi podle paní Klingrové cvičí, nádherně vše vysvětluje. Děkuji. 
Odpovídá Zuzana Klingrová:

Ano, v knize Jóga proti úzkosti a strachu je velká část věnována vhodné stravě, jednak s ohledem na nerovnováhu jednotlivých dóš, ale také, jak jíst, když jsou dóši v přirozené harmonii, co je sattvická strava a strava podle šesti chutí, nebo také, jaké potraviny nekombinovat, abychom nezatěžovali trávicí trakt. To se pak odráží na naší náladě a stavu mysli. Tentokrát v knize nejsou recepty na vaření, ale úkoly pro práci s myslí a vnímáním sebe sama. V knize je vysvětleno, co je mysl a jak nás ovlivňuje na úrovni fyzického i duševního zdraví, jak s ní pracovat podle jógy a ájurvédy. Část knihy se věnuje jógové terapii, což je kombinace jógy, ájurvédy, psychologie, naturopatie a vysvětlení pojmů strach, stres, úzkosti, panické ataky, zlost, deprese – a jak s tím pracovat podle jógové terapie.  

Součástí je vysvětlení nástrojů jógové praxe – pozice, pránajáma, meditace, mantry, mudry, jóga nidra, také konkrétní lekce pro dané problémy, jako jsou úzkostné stavy, nespavost, deprese, zvýšení energie, uvolnění emocí, podpora trávení, stres apod.

Ukázku knihy najdete v jógovém speciálu Antistres. Můžete si tam přečíst o meditaci podle dóš, stravě a stresu.

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.