Premium obsah

Co mám cvičit s vyhřezlou ploténkou?

Dobrý den, z jednoho rentgenu vyplynulo, že mám vyhřezlou ploténku. Doporučili mi, abych si zašla k chiropraktikovi, ale já nešla, protože nemám se zády aktuálně problém. Zajímalo by mě, co můžu v budoucnu bez léčby čekat a jaké cvičení by mi mohlo pomoci předejít případným potížím. Moc děkuji a přeji pěkný den, Bernatíková
Odpovídá David Heneberg:

Dobrý den,

velice děkuji za váš dotaz. Vždy je otázka, kde – která ploténka je vyhřezlá. S tím je spojené i riziko možných komplikací. Obecně se dá říct, že řetěz praskne v místě nejslabšího článku – čímž velmi pravděpodobně může být oblast vašeho výhřezu. Tedy při určité míře přetížení vaší páteře – ať už třeba námahou, nebo nevhodným pohybem – může dojít k akutnímu klinickému projevu výhřezu. 

Na tuto situaci bych rozhodně nečekal a snažil bych se jí předejít formou preventivního rehabilitačního cvičení, které bych doporučoval konzultovat s odborníkem. Co se týká páteře a výhřezů plotének, je velice prospěšné cvičení SM systém podle MUDr. Smíška. Je to ovšem otázka volby každého poradce.

Velice vám držím palce a přeji, abyste udržovala svou páteř kompenzovanou a bez bolestí.

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.