Premium obsah

Bolest po operaci kolene

Dobrý den, prosím o pomoc nebo radu. Jsem po operaci kolene a už si na tu nohu nemůžu sednout a ani turecký sed neudělám, prostě tu nohu už úplně neskrčím a tak nevím jak cviky kde se cvičí v tureckém sedu nebo v kleče provádět, tak aby byly prováděné správně a účelně? Děkuji za radu s pozdravem Dulíková.
Odpovídá David Heneberg:

Milá paní Dulíková,

moc děkuji za váš dotaz. "Obávám se", že vaším tématem pro práci s kolenem bude především "trpělivost". Při cvičeních lidem vždy radím, aby v případě, že něco nejde, to "ofixlovali" tak nejlépe, jak jim to tělo dovolí.... Tedy jinými slovy, aby přizpůsobili cvičení svým možnostem. Je to hledání tenké hranice mezi tím, kdy se člověk "fláká" a je "líný" a mezi tím, kdy je na sebe moc přísný a tlačí. Doporučuji, abyste využila třeba nějaký polštář pod zadek, abyste "neseděla úplně na patách", ale především, abyste se snažila udržovat "správnou pozici těla". Vím, že toto doporučení je dost obecné, ale zkuste naslouchat svému tělu.

Přeji vše dobré a v případě potřeby mě prosím kontaktujte.

David Heneberg

Máte dotaz?
Napište nám do odborné poradny

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.