Premium obsah

Ta tvoje máma je strašná! A táta taky!

Ta tvoje máma je strašná! A táta taky!
Rozešli jste se či rozvedli s partnerem, s nímž máte společné děti, a máte co dělat, abyste potomkům neřekli, co si o druhém rodiči upřímně myslíte? Je to úplně normální. Důležité je, abyste to nakonec neudělali a abyste v této přirozené vývojové fázi neustrnuli. Vám to bude brát energii a u dětí to může ohrozit vztah k rodičům – mohou se trápit třeba tím, že vás mají rádi oba stejně, a pak se přetvařovat, aby byly vždy na straně toho rodiče, s nímž zrovna pobývají.

Samozřejmě to, že matka prohlásí o otci, který kamsi zmizel, pár nepěkných slov, ještě nemusí znamenat katastrofu. Stejně jako se nemusí nic pokazit tím, že otec pro jednou nasadí psí hlavu matce i jejímu novému příteli. Pokud by se však nenávist takto projevovala opakovaně, už by to problém být mohl a mohla by se vyvinout situace, pro kterou mají psychologové poněkud odtažitě znějící název ,syndrom zavrženého rodiče‘. Dítě se v takovém případě brání styku s druhým rodičem. Ten první může mít radost, že pomyslnou bitvu o dítě vyhrál, ale je to vítězství leda tak Pyrrhovo.

Rozvod málokdy chtějí oba

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.