Otužování je teď velmi populární. Jak jste k němu dospěla vy?

Otužovat jsem se začala s kamarády asi před dvěma lety. Po focení se šli koupat do Vltavy a zeptali se, jestli nechci jít s nimi. Mně to přišlo jako dobrý nápad, zrovna jsme dofotili plavky, měla jsem je u sebe. Bylo to na konci září, voda měla 14 stupňů a já jsem dokázala plavat, na rozdíl od ostatních, kteří postupně odpadávali, čtvrt hodiny. A nebyla mi zima.

Lezete do studené Vltavy často?

Vzhledem ke covidové situaci nemám jako moderátorka a herečka tolik práce, proto chodím skoro každé ráno, buď před tím nebo poté, co jsem odvezla děti do školy. Nemám problém ve vodě vydržet několik minut. Bydlíme v pražských Modřanech blízko Vltavy, jezdím rovnou v plavkách a v županu. To bude vtipné, až mě jednou zastaví policie...Někdy chodím s přáteli. Napíšeme si, kdy kdo jde a kdo má čas se připojit. Občas chodíme se svítilnou na večerní ponory, což má úplně jinou atmosféru.

Co vám otužování přináší?

Uvolnění, klid a odpočinek. Je to úplně jiný pocit, než co zažívám v každodenním životě. Ve vodě jsem sama za sebe, hezky to čistí hlavu, což jako maminka dvou dětí občas potřebuji.

Co byste ještě chtěla v otužování zažít?

Už jsem se otužovala, když svítilo sluníčko, pršelo, sněžilo. Největší extrém bylo koupání při -18° C, kdy byla voda teplejší než vzduch, a než jsem se stihla otřít, tak na mě voda zmrzla. Co bych ale chtěla zkusit, je plavání v ledu.

Komu byste otužování doporučila? A komu naopak ne?

Úplně každému bez rozdílu věku či pohlaví. Plavat s námi chodí jeenáctiletý kluk a dvaaosmdesátiletý pán. Nevrhejte se do toho ale bezhlavě, najděte si partu zkušených otužilců a raději to proberte se svým lékařem, je potřeba mít jistotu, že netrpíte žádnou skrytou srdeční vadou.