Premium obsah

Decastelo: Ve vodě jsem sama za sebe

Decastelo: Ve vodě jsem sama za sebe
Otužování se těší stále větší oblibě. Propadla mu i moderátorka Eva Decastelo, která se chodí skoro každý den otužovat do Vltavy. Z domu vyráží v plavkách a županu a otužování pro ni znamená uvolnění a odpočinek.

Otužování je teď velmi populární. Jak jste k němu dospěla vy?

Otužovat jsem se začala s kamarády asi před dvěma lety. Po focení se šli koupat do Vltavy a zeptali se, jestli nechci jít s nimi. Mně to přišlo jako dobrý nápad, zrovna jsme dofotili plavky, měla jsem je u sebe. Bylo to na konci září, voda měla 14 stupňů a já jsem dokázala plavat, na rozdíl od ostatních, kteří postupně odpadávali, čtvrt hodiny. A nebyla mi zima.

Lezete do studené Vltavy často?

Vzhledem ke covidové situaci nemám jako moderátorka a herečka tolik práce, proto chodím skoro každé ráno, buď před tím nebo poté, co jsem odvezla děti do školy. Nemám problém ve vodě vydržet několik minut. Bydlíme v pražských Modřanech blízko Vltavy, jezdím rovnou v plavkách a v županu. To bude vtipné, až mě jednou zastaví policie...Někdy chodím s přáteli. Napíšeme si, kdy kdo jde a kdo má čas se připojit. Občas chodíme se svítilnou na večerní ponory, což má úplně jinou atmosféru.

Co vám otužování přináší?

Uvolnění, klid a odpočinek. Je to úplně jiný pocit, než co zažívám v každodenním životě. Ve vodě jsem sama za sebe, hezky to čistí hlavu, což jako maminka dvou dětí občas potřebuji.

Co byste ještě chtěla v otužování zažít?

Už jsem se otužovala, když svítilo sluníčko, pršelo, sněžilo. Největší extrém bylo koupání při -18° C, kdy byla voda teplejší než vzduch, a než jsem se stihla otřít, tak na mě voda zmrzla. Co bych ale chtěla zkusit, je plavání v ledu.

Komu byste otužování doporučila? A komu naopak ne?

Úplně každému bez rozdílu věku či pohlaví. Plavat s námi chodí jeenáctiletý kluk a dvaaosmdesátiletý pán. Nevrhejte se do toho ale bezhlavě, najděte si partu zkušených otužilců a raději to proberte se svým lékařem, je potřeba mít jistotu, že netrpíte žádnou skrytou srdeční vadou.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.