Premium obsah

Jak seznámit děti s novým partnerem

Jak seznámit děti s novým partnerem
Víte, jakou chybu nesmíte udělat, pokud budete seznamovat děti s novým partnerem po rozvodu či rozchodu s druhým rodičem? Nechtějte po nich nikdy, aby mu říkaly ‚mami‘ nebo ‚tati‘. A to ani v případě, že se vaše nové partnerství vyvede a budete spolu i s dětmi žít ve společné domácnosti.

„Je překvapivé, kolik rodičů po svých dětech něco podobného chce, ale je to nesmysl, který může ublížit,“ varuje před nucením dětí oslovovat nové partnery jako své biologické rodiče dětská psycholožka Václava Masáková, která se ve své ordinaci často setkává s dětmi, které na rozchod rodičů reagují problémy ve škole, zhoršením chování nebo třeba psychickými potížemi. Výše uvedený rodičovský postup by celou situaci mohl ještě zhoršit, protože děti mají rády oba své původní rodiče a nechtějí o ně přijít, a to ani v případě, že ten druhý není zrovna dokonalý. Pokud se vy dospělí navzájem nesnášíte, dětem do toho nic není.

Nespěchejte se seznámením

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.