Premium obsah

Vyživující noční tělový krém pro zralou pokožku

Vyživující noční tělový krém pro zralou pokožku
S věkem ztrácí pleť na elasticitě a začínají se na ní objevovat první vrásky. Abyste si zachovali svěží vzhled, je potřeba pokožce pomoci vhodnou kosmetikou a nespoléhat pouze na geny. Pro pleť, jež potřebuje vyživit, jsou nejúčinnější noční krémy, které mohou působit několik hodin. Pojďme si jeden takový společně vyrobit.

Jaké suroviny budete potřebovat?

Základem hutného krému na tělo je bambucké máslo, avokádový a olivový olej, které stárnoucí pleť výborně vyživí. Jelikož bude celá kompozice obsahovat také vodní složku v podobě růžové květové vody a glycerinu, je potřeba povolat do práce emulgační vosk. Tím bude v tomto případě spolehlivý Olivem 1000 doplněný o koemulgátor v podobě sójového lecitinu, který má na pokožku změkčující účinky a pomáhá jí lépe na sebe krém navázat.

Na přípravu 250 ml tělového krému budete potřebovat:

 • 100 g bambuckého másla
 • 50 ml panenského olivového oleje
 • 20 ml avokádového oleje
 • 10 ml jojobového oleje
 • 5 ml rostlinného glycerinu
 • 1 čajovou lžičku sójového lecitinu
 • 20 g emulgačního vosku Olivem 1000
 • 30 ml růžové vody
 • 5 kapek éterického oleje růžové dřevo
 • 3 kapky éterického oleje santalové dřevo
 • 5 kapek tokoferolu

Jak postupovat?

Připravte si dvě nerezové misky přiměřené velikosti a důkladně je vydezinfikujte. Dezinfekci použijte také na všechny nástroje, které budete používat, a stejně tak i na ruce. Do jedné misky odměřte bambucké máslo a všechny oleje, přidejte emulgační vosk i sójový lecitin a ve vodní lázni pozvolna ohřívejte až na 70 °C. V druhé misce smíchejte růžovou vodu s glycerinem a ve vodní lázni zahřívejte na stejnou teplotu jako oleje. Připravte si ruční mixér, a jakmile obě směsi dosáhnou stejné teploty, sejměte je z ohně a olejovou směs začněte jemně šlehat. Ihned do ní přilévejte vodní složku z druhé misky a ve šlehání pokračujte po dobu alespoň 5 minut. Poté nechte přirozeně vychladnout. Krém je prakticky hotov, schází už jen přidat éterické a konzervační složky, tedy oleje z růžového a santalového dřeva a přírodní konzervant v podobě vitaminu E (tokoferol). Ty ale do krému přidejte až poté, když zchladne pod 38 °C.

Jak hutný tělový krém používat?

Hotový krém vydrží sice i při běžné pokojové teplotě, raději jej ale skladujte v lednici a spotřebujte do dvou týdnů. Abyste si do něho nezanesli nežádoucí mikroorganismy z prstů, používejte na jeho odebírání kosmetickou špachtličku. Krém nanášejte v silné vrstvě na pokožku celého těla bezprostředně po večerní koupeli či sprše. Je lepší nechat pleť mírně vlhkou, krém se na ni pak lépe naváže. Dobře jej rozetřete a nechte působit celou noc. Používejte pravidelně alespoň třikrát týdně a budete se moci těšit na to, že první pozitivní účinky krému na vaší pleti budou znatelné již v průběhu prvního měsíce používání.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.