Přírodní deodorant, první pomoc pro horké dny

Přírodní deodorant, první pomoc pro horké dny
Letní počasí milujete, ale opravdu nenávidíte nevzhledná propocená kola v podpaží spojená s nepříjemným zápachem? Pak jste určitě objevili sílu tuhého antiperspirantu. Možná jste z jeho účinků byli nadšeni, dokud jste si nepřečetli, z čeho se skládá.

Proč používat přírodní deodorant

Prostřednictvím pokožky se do těla dostává široké spektrum látek z okolí. Jestliže pravidelně ošetřujeme podpaží tuhým antiperspirantem, nejenže se nebudeme potit, ale dostanou se nám do těla látky, které tento kosmetický přípravek obsahuje. V některých případech jde o sloučeniny hliníku, kterým je lepší se vyhnout. Hliník je sice při aplikaci na nepoškozenou pokožku považován za neškodný. Jak často ale používáte antiperspirant na podrážděnou pokožku podpaží bezprostředně po holení? Některé vědecké studie spojují intenzivní používání přípravků obsahujících hliník například s Alzheimerovou chorobou anebo rozvojem onkologických onemocnění. Vysoká hladina hliníku v těle může vést také k ubývání vápníku a fosforu v kostech, snižovat se může také podíl životně důležitého hořčíku.

Co tedy s tím?

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.