Premium obsah

Krém z fialek a sedmikrásek poskytne úlevu i při hemoroidech

Krém z fialek a sedmikrásek poskytne úlevu i při hemoroidech
Krém ze šťávy z fialek dokáže perfektně zjemnit pokožku, pomoci s řešením kožních defektů, vředů či hemoroidů a dokonale provoní všechna místa, na která jej nanesete. Vyzkoušejte si jeho výrobu sami doma, zvládne ji každý.

Nejen voňavá kosmetika

Komu by nevoněly fialky. V případě fialkového krému ale nejde pouze o vůni, připravit bychom si jej měli především pro jeho pozitivní účinky na pokožku i některé zdravotní neduhy. S čím dokáže fialkový krém pomoci?

 • Viditelně zlepší stav pokožky, zjemní ji a zvláční, hydratuje, a navíc také nádherně provoní.
 • Pomůže s eliminací bradavic a výrůstků na kůži.
 • Podpoří hojení hemoroidů a zklidní kůži například po dlouhodobém slunění.
 • Zlepší stav pokožky v okolí poranění, například po operaci.
 • Napomůže se zhojením vředů a dalších zánětlivých míst.
 • Díky příjemné a uklidňující vůni jej lze použít také při migréně.

K čemu jsou v krému dobré sedmikrásky
Tyto drobné rostlinky mají neobyčejnou moc. Kromě hojivých a protizánětlivých účinků dokážou totiž také zmírnit projevy nejrůznějších vyrážek a akné, pozitivní vliv mají dokonce i na lupénku či bércové vředy. Sedmikrásku lze ale také konzumovat. Máte-li odvahu, pak klidně rovnou ve formě čerstvých květů. Ty obsahují celou řadu vitaminů a minerálů, mezi jinými hořčík, vápník, draslík, vitamin C, inulin a další, a působí jako účinný antioxidant posilující imunitní systém. Použít je můžete také jako prostředek navozující úlevu při kašli či onemocnění průdušek anebo přírodní prostředek v boji s jarní únavou. Sedmikráska je zkrátka dokonalou jarní bylinkou, jejíž benefity můžeme využít vnitřně, ale také v kosmetice.

Co si připravit

Na výrobu krému z fialek a sedmikrásek je potřeba připravit nejprve fialkovou šťávu. Tu vykouzlíte jednoduše z jedné hrsti fialek doplněné o několik květů sedmikrásek, které propěchujete do sklenice s 2 lžícemi obyčejného cukru. Nechte 1 až 2 dny stát na teplém místě a tekutinu, která se postupně vylouhuje, slijte do čisté lahvičky a uchovávejte v chladu. Právě ta bude totiž sloužit jako základ našeho krému. Kromě 20 ml této šťávy si na výrobu přibližně 100 ml krému připravte také:

 • 30 g bambuckého másla
 • 20 ml makadamiového oleje
 • 10 ml jojobového oleje
 • 5 g včelího vosku
 • 5 g kakaového másla
 • 4 g emulgačního vosku (ideálně Olivem 1000)
 • 5 ml rostlinného glycerinu
 • 3 kapky tokoferolu (vitamin E) na zakonzervování
 • 3 kapky fialkového éterického oleje

Poslední ingredience je nutná především z toho důvodu, že ve šťávě z fialek se jejich vůně opravdu neuchová. Získat z takto drobných kvítků éterický olej je v domácích podmínkách velmi obtížné, proto se nebojte sáhnout po již připraveném.

Jak postupovat

Připravte si dvě vydezinfikované nerezové misky a pro každou z nich hrnec s vodní lázní. Do první misky navažte všechny olejové složky, tedy bambucké a kakaové máslo, makadamiový a jojobový olej, včelí a především emulgační vosk. Do druhé misky pak nalijte glycerin a šťávu z fialek. Obě misky i s obsahem pozvolna zahřívejte ve vodní lázni a hlídejte teplotu. Jakmile obě směsi dosáhnou teploty 70 °C, sejměte je z ohně a mixérem začněte olejovou směs šlehat. Přitom do ní přilévejte vodní složku a šlehejte ještě alespoň 2 minuty. Jakmile se obě složky dokonale spojí, nechte krém vychladnout pod 35 °C a teprve poté přidejte tokoferol a fialkový éterický olej. A je hotovo.

Jak používat fialkový krém

Jemnými krouživými pohyby jej vklepávejte na čistou pokožku postižených míst. Vyhněte se přitom očím, rtům, sliznicím a dalším citlivým oblastem těla. Jeho benefitů a jemné vůně si můžete užívat každý den. Čím častěji jej budete používat, tím rychleji se dočkáte kýžených výsledků.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.