Příliš mnoho oversized kousků

Pokud si vezmete džíny, které vypadají, že jste si je vypůjčila od partnera, k nim volné triko a oversized mikinu navrch, máte jednu velkou jistotu: sice se budete cítit pohodlně, ale totálně zaniknou vaše ženské křivky. Spíše budete připomínat pytel od brambor – nehledě na to, jak drahé vaše oblečení je. Pro ženskou siluetu je zásadní zvýraznit pas a boky. Proto buďte při nošení oversized kousků opatrná a vždy je chytře kombinujte v rámci vyváženosti s obepnutými svršky. Příklad: když máte volné kalhoty, vezměte k nim crop top na tělo. K tričku volného střihu zase oblékněte upnuté džíny. Tak máte jistotu, že budete stále působit žensky.

Průhledné boty na podpatku

Zdroj: Youtube

Jeden čas to byl velký hit. Boty vyrobené z průhledného plastu, které se hodí ke každému outfitu a odhalí vaši dokonalou pedikúru. Jenže skutečně si myslíte, že elegantní ženy nosí na nohou plast? Odpověď by měla znít: ne. Ženy, které se zajímají o módu, udržitelnost a mají styl (a také vkus), moc dobře vědí, že syntetické materiál jsou v jejich šatníku i botníku spíše na škodu. Chytré ženy proto investují do kvalitních přírodních materiálů, jako je třeba len, bavlna, hedvábí a kůže. Místo plastových „kosmických“ střevíčků, které mají tendenci zařezávat se do nártů, si proto raději pořiďte pohodlné kožené sandálky, ve kterých si budete připadat jako v bačkůrkách, i když budou mít podpatek.

Překreslené rty

Pamatujeme si je z devadesátek, bohužel ne všechny trendy, které se vrací, jsou šik. Tmavou konturovací tužkou brutálně obkreslené linie rtů patří do minulosti, to si prosím zapište za uši. Takový make-up působí lacině, vulgárně a příliš tvrdě. Jestli nechcete na lidi působit jako pornoherečka z béčkového filmu, vsaďte raději na přirozenost a rty vyplňte hydratační rtěnkou v nude odstínu, případně vsaďte na barevný lesk. Krása spočívá v přirozenosti, ne v nánosech líčidel.

Ledvinky

Další retro aspekt, který se vrací v pravidelných intervalech. Ano, pokud se chystáte vyběhnout pro vajíčka do večerky nebo jdete venčit psa kolem domu, klidně si ledvinku vezměte. Přece jenom je to fajn pomocník, který schová klíče, pytlík na exkrementy, mobil i peněženku. Na společenské a kulturní akce ale ledvinku nenoste, jinak si trhnete ostudu. To samé platí i o velkých taškách, takzvaných shopperech, které jsou sice fajn na nákupy, cvičení nebo cestu do kanceláře (vejde se do nich laptop, litrová lahev s vodou i tenisky), ne však na večírek, do divadla nebo na výstavu. Večer se zkrátka nosí malá kabelka, kterou si můžete vzít buď do ruky, pověsit na rameno, nebo přehodit jako crossbody a mít tak, podobně jako u ledvinky, volné ruce.

Batikovaná trička

Jestli máte víkend jen pro sebe a hodláte ho strávit doma, klidně si to oblíbené batikované tričko vytáhněte ze skříně, udělejte si z vlasů „bobek“ a vydrhněte celý byt nebo si zacvičte jógu či vyplejte záhony. K tomu jsou batikovaná trička jako dělaná. Ve všech ostatních případech ale platí na tyto kousky oblečení tabu. Nejsou ani elegantní, ani sexy. Pokud nechcete připomínat bláznivou ezo žínku, dejte batice jednou provždy sbohem (anebo ji pošlete s dcerou na letní tábor).

Zdroje:

Autorský článek
https://annabey.com/news/10-things-elegant-ladies-never-wear/