Premium obsah

Léčivý potenciál meditace

Léčivý potenciál meditace
Nejnovější vědecké studie z oblasti neurověd, epigenetiky a kvantové fyziky potvrzují to, co východní tradice, jako je buddhistická, hinduistická nebo jogínská, věděly už dávno. Meditace dokáže skrze hlubokou relaxaci mysli a uvolnění pozitivně ovlivnit nejen naši psychiku, ale i fyzické zdraví. Je také lékem na bolavou duši.

Nejnovější vědecké studie potvrzují, že jakýkoli projev našeho těla, ať už k nemoci, nebo ke zdraví, není až tak závislý na naší genetické výbavě, jak se donedávna věřilo, ale do velké míry podléhá prostředí, ve kterém se nacházíme. Prostředím se přitom myslí impulzy ve vnějším světě okolo nás, ale především naše emoce, pocity a myšlenky. Právě na ně reaguje náš organismus. Jak říká staré indiánské moudro: „Když se ráno probudíš, nemůžeš ovlivnit, co se ten den stane. Můžeš ale ovlivnit, jak se u toho budeš cítit.“ Podle toho, do jaké míry si dokážeme v průběhu dne být vědomi svých pocitů a emocí a pracovat s nimi, se můžeme v životě ubírat buď směrem k nemoci, nebo k rovnováze a ke zdraví.

Jak nás myšlenky léčí (nebo zabíjejí)

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.