16. 07. 2019

Koupací rituál: Jak často koupat a je nutná chemie?

Smiřte se s tím, že názory na péči o kůži dítěte se za poslední roky změnily. Budete se zřejmě hádat se svou matkou i tetou, protože ty se o miminko staraly jinak. Základní pravidlo dneška zní: žádná zbytečná chemie.

Celý článek »
Jak chránit dětské oči? Kšiltem a brýlemi

28. 06. 2019

Jak chránit dětské oči? Kšiltem a brýlemi

Jestliže vaše malé dítě odmítá sluneční brýle, nenuťte mu je. Pořiďte mu ale obrovskou bílou kšiltovku. Okolo třetího roku by už bez brýlí na slunce nemělo.

Celý článek »
Naučte svoje dítě pít

21. 06. 2019

Naučte svoje dítě pít

Každý měsíc se v Česku opije zhruba 14 000 dětí ve věku od 11 do 15 let, zjistil výzkum katedry psychologie Univerzity Palackého. Děsíte se dne, kdy váš potomek přijde domů pod parou? Nebo že se někde opije a nepřijde vůbec? Může se to stát, české dospívající děti totiž patří mezi ty, které si alkohol oblíbily vůbec nejvíce. Na druhou stranu nemá smysl pití démonizovat – copak vy jste abstinenti?

Celý článek »
Těhotenská masáž zklidní vás i miminko

12. 06. 2019

Těhotenská masáž zklidní vás i miminko

Jako těhotná víte, že spousta věcí je pro vás tabu. Masáž rozhodně ne! Uleví zádům a zmírní otoky nohou.

Celý článek »
Náctiletí vegetariáni: Jde to, nebo je to nesmysl?

07. 06. 2019

Náctiletí vegetariáni: Jde to, nebo je to nesmysl?

Když odmítá maso dvouleté dítě, je to nejspíš dětský vzdor a časem se to poddá. Když se pro bezmasou stravu rozhodne dospívající, většinou nezbývá, než to vzít jako hotovou věc. A naučit ho stravovat se tak, aby mu nic nechybělo.

Celý článek »