1. Správný střih

Máte-li jemné vlasy, které těžko drží objem, chce to v první řadě kvalitní, ideálně tupý střih, který jim potřebnou bohatost dodá. Nejste-li ochotná trávit celé ráno v koupelně, na dlouhé vlasy v jednotné délce raději rovnou zapomeňte. Na chybějící objem by jenom zbytečně upozornily. „Pro snadnou úpravu bych doporučila délku na ramena anebo kratší. Také sestřižení delší patky přidá opticky na objemu. Vlasy můžou být sestříhané, ne však prostříhané. Přílišné prostříhání vlasů by totiž způsobilo pramínkování a vlasy by pak vypadaly ze všeho nejvíc urousaně,“ doporučuje kadeřnice Ivana Fukszi ze Salonu Petra Měchurová. A ledacos pro dojem bohatého účesu dokáže udělat i správně vybraná barva. Stačí, aby si váš kadeřník pohrál s kombinací světlých a tmavých tónů.

Zdroj: Youtube

2. Horký vzduch

Nejlepším životabudičem zplihlých vlasů je fén. Než vlasy začnete foukat, naneste ke kořínkům objemovou pěnu nebo sprej. Ty obsahují částice, které mezi jednotlivými vlasy vytvoří vzduchové polštářky, a dodají tak účesu objem. Hlídejte si ale, aby měly lehkou texturu, která vlasy nezatíží a neslepí. Hřívu foukejte v předklonu co nejvíce směrem od hlavy. Pomoci si při tom můžete prsty nebo ještě lépe kulatým kartáčem.

„Vyfoukání vlasů od kořínků a zafixování účesu lehkým lakem je tou nejsnazší cestou, jak si objem udržet co nejdéle,“ říká kadeřnice Ivana Fukszi. Jako mezikrok můžete použít ještě stylingový pudr, nebo suchý šampon ve spreji. „Tyto přípravky totiž zpomalí maštění vlasů v průběhu dne a dodají účesu potřebnou plnost a bohatost,“ dodává odbornice.

Aby si vaše vlasy udržely objem až do večera, budete je muset v půlce dne trochu ‚přifouknout‘. Nejsnáze vám to půjde pomocí suchého šamponu či stylingového pudru, které vlasy pozvednou od kořínků a osvěží celý účes. „Mně se osvědčilo pročesat vlasy kartáčem Tangle Teezer a na kořínky i délky vlasů aplikovat pudrový sprej, který vytvoří efekt tupírovaných vlasů. Vlasy pak už jen stačí protřepat prsty,“ radí kadeřnice.

3. Vlňte a tupírujte

Nezatracujte léty prověřené metody a nebojte se vln a podtupírovaných kadeří. „Zvlnění vlasů jim dodá vzdušnost, a účes si tak déle udrží plnost,“ vysvětluje kadeřnice Ivana Fukszi. Vlny nejsnáze vytvoříte pomocí kulmy nebo úzké žehličky, jen před tím nezapomeňte vlasy ošetřit ochranným sprejem proti vysokým teplotám. Aby vám vlny déle vydržely, nechte čerstvě zvlněné prameny dokonale vychladnout a teprve pak je pročešte prsty a zafixujte lakem. Skvělou službu udělají i klasické natáčky – vlasy na ně natáčejte proti směru růstu, docílíte tak většího objemu. U natáček ale počítejte s tím, že vám úprava vlasů zabere delší čas, protože na nich vlasy musí teprve doschnout. Osvědčeným trikem pro větší objem je i tupírování u kořínků vlasů. Není to ale metoda na každý den, protože se při ní snadno může narušit povrch vlasů.

Zdroj: kadeřnice Ivana Fukzi, www.petramechurova.cz