Premium obsah

Zničené vlasy nechce nikdo. Mnoho žen dělá ale základní chyby s ručníkem

6 věcí, kterými si denně ničíte vlasy. Neděláte je náhodou taky?
Občas prostě nemáme možnost věnovat našim vlasům veškerou péči a čas, které potřebují. V dnešní době naštěstí existuje spoustu zlepšováků a vlasových produktů, které nám pomohou urychlit styling či mytí vlasů. Vše má ovšem své hranice, a pokud tyhle věci porušíte nebo přeženete, s dokonalou hřívou se můžete rozloučit.

1. Maska až nakonec

Určitě už víte, že kondiconér je naprosto nezbytnou součástí mytí vlasů. Důležité je ale to, že je vždycky nutné ho použít na naprostém konci mytí vlasů. Pokud tedy používáte masku na vlasy, pořadí by mělo být takové: šampon, maska, kondicionér. 

Zdroj: Youtube

2. Styling na mokré vlasy

Pokud by vás někdy napadlo použít žehličku nebo kulmu na mokré nebo jen nedoschnuté vlasy, rozhodně to nedělejte! To je totiž ten nejspolehlivější návod, jak si vlasy kompletně spálit. Stejně tak je to i s fénem a horkým vzduchem. Vždy používejte maximálně střední teplotu fénování, nejlépe ale sušte vlasy studeným vzduchem. Před fénováním vždy aplikujte přípravky na vlasy pro ochranu před horkým vzduchem.

Nový kadeřnický trend: Čištění vlasů. Opravdu ho potřebujete?
Nový kadeřnický trend: Čištění vlasů. Opravdu ho potřebujete?

Léto, sluníčko, slaná voda, špatná kosmetika nebo barvení produkty z drogerie... To všechno může být pro naše vlasy velmi náročné, někdy až devastující. Je jedno, jestli máte vlasy barvené nebo panenské a celoživotně přirozené, určitě je vhodné jednou za čas zajít na hloubkové čištění vlasů k profesionálnímu kadeřníkovi. Rozdíl vás totiž absolutně šokuje.

3. Moc upnutý culík

Pokud máte dlouhé vlasy, určitě si občas ulevíte tím, že si uděláte culík. Vždy se ale snažte, aby culík nebyl příliš těsný - vytrháte si tím jemné vlásky kolem obličeje a vlasy nebudou moci dýchat.

4. Špinavý kartáč

Vzhledem k tomu, že si vlasy kartáčujeme většinou denně, všechny odumřelé kožní buňky, mastnota, zbytky produktů a další se na kartáči hromadí a druhý den se dostanou zpět do našich vlasů. Kartáč tedy pravidelně čistěte.

5. Suchý šampon několik dní po sobě

Někdy máme prostě tolik práce a starostí, že dny zkrátka nemají dostatek hodin. Pro tyto případy máme k dispozici množství suchých šamponů. Nikdy je ale nepoužívejte více dní po sobě, vlasy si tím můžete úplně zničit. 

6. Drhnutí vlasů ručníkem

Když jsou vlasy v mokrém stavu, jsou ze všeho nejcitlivější. Když si tedy hlavu umyjete, nikdy si vlasy nedrhněte hrubě ručníkem - ručník jen přikládejte na vlasy tak dlouho, než z nich nepřestane kapat voda.

Zdroje:

  • https://alternahaircare.com/lifestyle-blog/8-bad-habits-for-your-hair-and-our-solutions
  • https://www.aad.org/public/everyday-care/hair-scalp-care/hair/habits-that-damage-hair
  • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19467113/
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.