Premium obsah

3 smrtelné hříchy žen nad 50. Tyto chyby v líčení vám přidávají roky navíc

3 smrtelné hříchy žen nad 50. Tyto chyby v líčení vám přidávají roky navíc
Make-up nám už od pradávna pomáhá vypadat tak, jak si přejeme. Pokud ho správně použijeme, můžeme vypadat přirozeně, upraveně, extravagantně, sexy i chytře. Síla líčení je opravdu veliká, zároveň ale si ale makeupem můžeme pekelně uškodit - například tak, že si přidáme roky navíc. Vyhněte se těmto klasickým chybám.

Make-up dokáže divy, pokud je použit správně. Spousta žen nad padesát se ale líčí stejně, jako to dělaly před třiceti lety. Nejen že to už není trendy, uškodíte tím svému vzhledu a můžete vypadat až legračně. Zjistěte, jestli tyto kosmetické prohřešky neděláte také.

Zdroj: Youtube

1. Nepřipravená pleť

Pokud nanášíte na kůži make up, pokožka musí být předtím dostatečně připravená, a to nehledě na věk. Nedostatečná hydratace a ošetření pokožky může způsobit její suchost, vrásky a celkově matný vzhled. Nezapomínejte pravidelně čistit pleť, používat hydratační krémy a séra a chránit pokožku před slunečním zářením pomocí opalovacího krému s ochranným faktorem.

Možná si myslíte, že jsou primery, které se používají před make-upem, ve skutečnosti k ničemu. Není to ale pravda. Pravidelné nanášení make-upu pokožku zatěžuje a znečišťuje, je tedy velmi důležité ji dostatečně ochránit před použitím dekorativní kosmetiky. 

I ženy nad 50 můžou být sexy! Tyto 4 účesy z vás udělají šťabajznu k nakousnutí
I ženy nad 50 můžou být sexy! Tyto 4 účesy z vás udělají šťabajznu k nakousnutí

Vlasy s přibývajícími lety mohou řídnout a slábnout a péče o ně je stále náročnější. Důležité je najít správný střih, který k vám bude sedět, budete se v něm cítit pohodlně, a který podpoří kvalitu vašich vlasů. Jaké jsou momentální vlasové trendy pro ženy po padesátce?

2. Příliš silný make-up

S rostoucím věkem je důležité odhadnout míru líčení, kterou vaše pleť zvládne. Samozřejmě jsou příležitosti, kdy je třeba make-up zvýraznit a zesílit. Jednat se může například o focení nebo natáčení, kdy výraznější líčení na obrazovce vypadá přirozeněji. V běžném každodenním životě se ovšem příliš silnému make-upu raději vyhněte. Moc velká vrstva může zdůrazňovat vrásky, texturu pokožky a nepřirozeně upoutávat pozornost. Snažte se tedy najít ideální vrstvu make-upu, korektoru a pudru, abyste vypadala jemně a přirozeně.

9 vět, díky kterým jsou ženy nad 50 trapné. Vyhněte se jim, pokud chcete respekt
9 vět, díky kterým jsou ženy nad 50 trapné. Vyhněte se jim, pokud chcete respekt

Byly doby, kdy se lidé dožívali sotva třiceti let. Je tedy jasné, že potřebovali stihnout všechno rychle. Svatba ve třinácti, děti v patnácti... Dnes máme životní vyhlídky mnohem delší, máme tedy více času na to, naučit se nové věci a získat nové zážitky. Přesto některé ženy po padesátce tíhnou k tomu, že už se jim dny na tomto světě krátí a mají tudíž právo poučovat mladší ročníky a zdůrazňovat své stáří. Pokud vám již bylo padesát, dávejte si pozor na tyto věty.

3. Nesprávný odstín

V padesáti letech už byste měla vědět, který odstín make-upu vám sedí v jakém roční období. Pokud zvolíte příliš tmavý nebo nevhodný odstín make-upu, může vaše pleť vypadat zbytečně staře a nevyváženě. Vyberte si make-up, který odpovídá vaší přirozené pleti a tonalitě. Můžete si nechat poradit odborníkem v obchodě s kosmetikou, který vám pomůže najít správný odstín pro váš typ pleti.

V každém případě si s přibývajícím věkem dávejte stále větší pozor na to, jaké přípravky na svou pokožku používáte. Každému sedne něco jiného a je důležité sledovat citlivost vaší pokožky na jednotlivé produkty. Pokud vás trápí dermatologické problémy, vždy se před použitím jakékoli kosmetiky poraďte s odborníkem.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.