Teploty na teploměrech razantně vzrostly a spousta z nás řeší, co si vzít na sebe. Kromě toho, že chceme vypadat dobře, se chceme samozřejmě dobře i cítit. A to je poměrně těžké, teče-li nám ze zad pot a lepí nám tričko k tělu.

Zdroj: Youtube

Při výběru letního outfitu v první řadě sahejte po světlých barvách. Černá barva teplo přitahuje a vy se v ní stanete terčem těch nejsilnějších slunečních paprsků. Vybírejte tedy spíše bílou, šedou a béžovou a volte volnější střihy.

Co nosit

  • LEN

Len je takovým letním hrdinou. Tato tkanina je lehká, prodyšná a odvádí pot od těla. Kromě toho má ve většině případů volnější střih, který zvyšuje cirkulaci vzduchu kolem těla. Len se dá považovat za takovou přírodní klimatizaci v podobě oblečení. A navíc vypadá skvěle!

  • BAVLNA

Bavlna se dá nosit kdykoliv. Je prodyšná, absorbuje pot a pomáhá tělu s termoregulací. Ať už si vyberete bavlněné šortky, tričko nebo lehké šaty, bavlna vás nezklame. Opět ale volte co nejsvětlejší barvy.

  • HEDVÁBÍ

Hedvábí je luxusní volbou pro letní horké večery. Je to velmi jemná látka prodyšná látka, která vám pomůže udržet příjemnou teplotu na těle, ale má také tendenci se lehce propotit. Problém pak bývá s častým čištěním. Hedvábí tedy nenoste v úplně nejsilnějším náporu vedra, vytáhněte ho spíš na večer.

Co nenosit

  • POLYESTER

Ačkoli je polyester praktický v mnoha jiných směrech, v horkých dnech to není. Je sice odolný, nemačkavý a lehce se udržuje, tato syntetická látka ale nedýchá a neabsorbuje pot. Polyesterové kousky oblečení si tedy raději schovejte do chladnějšího počasí.

  • NYLON

Podobně jako polyester, nylon může být v horkých dnech velice nepříjemný. Je to také syntetický materiál, který neabsorbuje pot a neumožňuje tělu dýchat. Navíc se může při vysokých teplotách lepit na tělo, a to není nic příjemného.

Ať už se v létě a v teplých dnech oblečete jakkoliv, myslete hlavně na své vlastní pohodlí. Každému vyhovuje něco jiného a některé materiály vám třeba nemusí být příjemné. Vždy se ale snažte vybírat přírodní materiály a udržitelné kousky oblečení.

Zdroje: