Tmavé rtěnky zpřísní výraz

Rty se ve vyšším věku vysušují, tvoří se kolem nich drobné linky a vrásky, ztrácí se z nich objem a už nepůsobí tak svěže a šťavnatě jako zamlada. Pokud jste zvyklé na sytě červenou, vínovou, nebo dokonce hnědou či tmavě fialovou rtěnku, je na čase přesedlat na něco nového! Tmavé odstíny, navíc ještě pokud jsou matné, vám opticky přidávají roky, rty díky nim vypadají starší a menší a celkový dojem obličeje je přísnější. Vyzkoušejte raději odstíny korálové, meruňkové nebo tělové (nude) rtěnky nebo používejte balzámy se zabarvením do růžové či světlounce červené, nebojte se ani perleti a na závěr rty ještě přetřete leskem. Budou vypadat sytě a zdravě! Vždycky navíc mějte po ruce balzám na rty a pravidelně je hydratujte – není nic horšího než vysušené, popraskané rty se šupinkami. Vizážista Pavel Bauer doporučuje ženám ve zralém věku přes noc nanášet na rty sérum nebo masku.

Zdroj: Youtube

Třpytivé stíny nepatří na pokleslá víčka

Po 40. roce věku nám začínají padat oční víčka, tvoří se na nich záhyby a vrásky a kvůli nim je někdy dost obtížné oko nějak lichotivě namalovat. Oční okolí navíc věku podléhá velmi rychle – je na něm extra tenká kůže s minimem tuku, proto se nám tam už brzy tvoří vějířky a hluboké vrásky. Jak na stáří zbytečně neupozorňovat? Vyhněte se třpytkám a lesklým stínům s vysokou pigmentací. Na starším oku opravdu nevypadají dobře. Raději sáhněte po světlých, matných odstínech béžové, hnědé nebo šedé barvy a vnitřní koutek oka společně s obloukem pod obočím vybarvěte světlounkým stínem v krémové, bílé nebo champagne barvě. To dodá oku jas!

Černé linky zesmutní oko

Protože vaše oční víčka už postrádají pevnost, pružnost a také vrásky kolem očí jsou o něco hlubší, může být dost problematické používat tekuté oční linky a linky ve fixu. Linky si proto malujte měkkou oční tužkou, která si poradí i se záhyby na víčkách. Pozor, veďte ji pouze kolem linie řas, nepřetahujte ani do vnitřního koutku, ani za ten vnější a ocásek směřujte vždy směrem nahoru – jedině takové zakončení linky vám oko opticky pozvedne, v opačném případě bude víčko působit sklesle a vy unaveně a smutně. Místo černé tužky, která je příliš tvrdá, vyzkoušejte na linku odstíny hnědé, šedé nebo olivové barvy a linku rozetřete štětečkem doztracena.

Tuhé korektory zdůrazní vrásky

A zase jsme u očního okolí. Není nic horšího, než když se dáma snaží zamaskovat kruhy pod očima korektorem v tyčince, který je ale zbytečně hutný. Výsledek pak bývá spíš pro pláč – zvýrazní se póry a korektor zalézá do vrásek, čímž je ještě zviditelní. Čím tedy sjednotit pleť pod očima a zakrýt tmavé kruhy nebo pigmentové skvrny? Vyzrajte na to pomocí lehkých korektorů v tekuté formě, které si pod oči jen „naťupkáte“ a rozetřete mokrou houbičkou až na krk. Aby se korektor nesléval, zafixujte ho jen malým množstvím transparentního pudru. S pudrem po šedesátce opravdu šetřete! Korektor by měl být vždy o jeden odstín světlejší, než je váš make-up. Myslete na to, že tmavé make-upy i korektory přidávají roky.

Vysoce krycí make-up má efekt masky

Čím jsme starší, tím méně make-upu bychom měly používat. To je zlaté pravidlo, kterým by se každá žena měla řídit. Místo tuny líčidel by se měla žena po šedesátce zaměřit hlavně na kvalitní péči o pleť, kam spadá správné odličování, čištění a hydratace pomocí produktů určených pro zralou pleť. Kromě denního a nočního krému přidejte i sérum. Místo hutného, silně krycího make-upu, který na tváři působí jako maska a zbytečně upozorní na vrásky, rozetřete na obličeji trochu BB krému, tónovacího krému nebo lehounkého, tekutého make-upu. Rozhodně to nepřehánějte ani s pudrem, pleť bývá s věkem sušší a není tak třeba hodně zapudrovávat, jinak se mohou tvořit nevzhledné šupinky. A hlavně, dámy, žádné vrstvení! Místa na obličeji, která jsou zarudlá nebo s pupínky či jizvičkami, zakryjte trochou korektoru.

Růžové tvářenky přenechte mladším

Možná se domníváte, že trocha té dívčí růžové na líčkách bude působit, jako byste se právě vrátila z maturitního večírku, ale není tomu tak. Zvlášť studené a výrazné odstíny růžové a fialové se pro starší dámy už nehodí, protože nejsou příliš lichotivé. Pořiďte si raději tvářenku v teplé meruňkové či měděné barvě a ideálně v krémové verzi, kterou jen lehce vklepete do jablíček tváří prsty. Tento jednoduchý trik vykouzlí opravdu skvělý svěží vzhled, který ubere léta. A o to nám přece jde, ne?

Zdroje:

Autorský článek

https://www.denik.cz/pro-zeny/liceni-pravidla-vizazista-2020.html