Kosmetika dokáže stárnutí v oblasti očního okolí zpomalit, chce to ale nasadit protivráskový oční krém včas. Tedy ideálně ve chvíli, kdy zpozorujete první linky, k čemuž většinou dochází kolem třicítky. Chybu ale neuděláte, když hydratační oční krém začnete používat už mnohem dřív. Vláhou navíc pokožka nikdy nepohrdne, tím spíš v tak delikátní oblasti.

I když to tak nevypadá, účinnou prevencí vrásek v očním okolí jsou také sluneční brýle, které kůži jednak chrání před UV zářením a jednak brání tomu, abyste neustále mhouřila oči. I to vzniku vrásek napomáhá. Ve slunečné dny je proto vždy mějte při ruce.

Oči si také pokud možno nemněte, mnutí křehké pokožce v očním okolí nesvědčí. Pokud se s vráskami v očním okolí odmítáte smířit (dříve či později se totiž stejně objeví), můžete vyzkoušet aplikaci botulotoxinu. Ta omezí pohyblivost mimických svalů, čímž dojde k vyhlazení pokožky. Bojíte se efektu masky? Pokud si vyberete šikovného estetického dermatologa, bude efekt přirozený. Už vzniklé vrásky pod očima se pak dají řešit pomocí frakčního CO2 laseru.