Premium obsah

Zatočte s vráskami v očním okolí

Zatočte s vráskami v očním okolí
Oční okolí je často prvním místem, kde se vrásky objeví. Může za to tenkost a křehkost pokožky a také fakt, že je tato oblast kvůli naší mimice neustále v pohybu. S věkem se vrásky navíc postupně prohlubují. Tady jsou tipy, jak tomu předejít.

Kosmetika dokáže stárnutí v oblasti očního okolí zpomalit, chce to ale nasadit protivráskový oční krém včas. Tedy ideálně ve chvíli, kdy zpozorujete první linky, k čemuž většinou dochází kolem třicítky. Chybu ale neuděláte, když hydratační oční krém začnete používat už mnohem dřív. Vláhou navíc pokožka nikdy nepohrdne, tím spíš v tak delikátní oblasti.

I když to tak nevypadá, účinnou prevencí vrásek v očním okolí jsou také sluneční brýle, které kůži jednak chrání před UV zářením a jednak brání tomu, abyste neustále mhouřila oči. I to vzniku vrásek napomáhá. Ve slunečné dny je proto vždy mějte při ruce.

Oči si také pokud možno nemněte, mnutí křehké pokožce v očním okolí nesvědčí. Pokud se s vráskami v očním okolí odmítáte smířit (dříve či později se totiž stejně objeví), můžete vyzkoušet aplikaci botulotoxinu. Ta omezí pohyblivost mimických svalů, čímž dojde k vyhlazení pokožky. Bojíte se efektu masky? Pokud si vyberete šikovného estetického dermatologa, bude efekt přirozený. Už vzniklé vrásky pod očima se pak dají řešit pomocí frakčního CO2 laseru.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.