Motýlí sestřih

Dlouhé sestříhané vlasy jsou zpět! Vrstvy s důrazem na rámování obličeje – to je takzvaný butterfly cut, inspirovaný sedmdesátými lety. Tento účes si klade za cíl zvýraznit ženskost a něžně zjemnit ostré kontury obličeje, vlasům navíc dodává objem. Butterfly cut je vlastně kombinací kratších a delších vrstev vlasů, což vytváří lehkost, vzdušnost a přirozený pohyb. Jeho nejslavnější nositelkou je bezesporu seriálová Rachel z Přátel, jejíž vlasy obdivují ženy po celém světě i po 30 letech od začátku natáčení. Proč název butterfly cut? Účes je inspirovaný pohybem motýlích křídel. Nehodí se příliš pro ženy s velmi jemnými vlasy.

Zdroj: Youtube

Bohémské vlny

Vlny, které milují všechny Američanky – jsou tak trochu drsné, ale zároveň ležérní, zkrátka žádné pravidelné lokny. Jsou mírně chaotické, nepravidelné a na hlavě vypadají fantasticky. Působí živě, energicky a tak, jako by vlasy byly neustále v rozevlátém pohybu. Fanoušci tohoto účesu se najdou i mezi světovými celebritami – miluje je například modelka Gigi Hadid nebo Shakira. Jak vln docílit? Pokud nechcete použít kulmu či žehličku, kdy se pracuje s vysokou teplotou, kvůli které se vlasy ničí, sáhněte po úpravě zastudena. Velkým hitem tiktoku je už pár sezon například vlnění přes noc pomocí obyčejné šňůry od županu. Vlasy do ní zamotáte (spoustu návodů najdete i na youtube) a jdete si lehnout. Ráno vymotáte, promnete vlasy mezi prsty, zafixujete – a máte bohémské vlny, které vydrží celý den!

Mikádo

Jak rázem omládnout o pár let? Tím, že zkrátíte vlasy na mikádo, takzvaný bob cut! Jeho velkou propagátorkou je třeba modelka a manželka Justina Biebera Hailey Bieber, která už před rokem shodila dlouhé blond kadeře a vsadila kartu na krátké, tmavě hnědé mikádo. Tento účes, který má původ ve Francii, je opravdu šik a jeho majitelky působí neuvěřitelně elegantně, stylově a sebevědomě. Pravda ale je, že se o svůj bob musíte náležitě starat – především pravidelně chodit na zastřižení ke kadeřníkovi a také tu a tam používat žehličku na vlasy, protože správné mikádo má být dokonale uhlazené. Jak si vybrat ideální délku mikáda? Oválným obličejům bude slušet klasika končící zhruba v půlce krku, hranatější obličeje zvládnou kratší střih a kulatějším tvarům zase sedne prodloužený, tzv. lob (long bob).

Foilyage

Taky obdivujete všechny ty zahraniční hvězdy se lví hřívou a dokonale přirozeným odstínem? Věřte, že jejich vlasy jsou výsledkem několikahodinové péče celého týmu kadeřníků a vlasových stylistů. Beyoncé nebo Jennifer Lopez nedají dopustit na barvicí techniku foilyage, což je taková mladší sestra šetrné balayage, která zaručí přirozeně odrůstající barvu, díky níž si můžete od návštěv u kadeřníka dát delší pauzu. Žádné tmavé odrosty, ale efekt jakoby vyšisovaných vlasů od sluníčka. Vlasy díky této technice dostanou několik vrstev a hloubku, na rozdíl od klasického barvení, které může někdy připomínat efekt jednobarevné helmy. Pokud máte odvahu, můžete požádat o přidání pastelového tónu, který vytváří jemné odlesky. Hitem je světle růžová nebo lila.

Pixie Cut

Tento roztomilý dámský sestřih s krátkými vlasy po stranách a o trochu delšími na temeni hlavy je pro odvážné ženy, které se nebojí experimentovat, vrací se v pravidelných intervalech. Poprvé ho představila slavná herečka Audrey Hepburn ve snímku Prázdniny v Římě. A také letos bude hitem číslo jedna! Nejžádanější budou podle vlasových expertů verze ve stylu „rebel pixie“, která je více rozcuchaná a připomíná punkovou úpravu. Účes umožní nechat vyniknout vaši přirozenou strukturu vlasů a také lícní kosti a kromě tužidla a fixačního spreje na vlasy k jeho úpravě nic moc nepotřebujete. Ideální je pro milovnice vodních sportů, kterým pak odpadá zdlouhavé fénování. Hrdě ho nosí třeba krásky Halle Berry nebo Anne Hathaway.

Ozdoby do vlasů

Pokud jste jako straka, která miluje všechno, co se třpytí, budete si letos libovat. V roce 2024 jsou totiž trendy nejrůznější vlasové ozdoby i blyštivé piercingy. Populární jsou hlavně skřipce všech možných tvarů i barev a také mašle a stuhy různých délek, které frčí nejenom ve vlasech, ale i na oblečení a doplňcích. Mašle dokáže i z obyčejného culíku nebo drdolu vykouzlit skvělý účes, se kterým uděláte spoustu parády, aniž by vás to stálo mnoho úsilí. Pokud chcete jít s dobou, pořiďte si mašli ze sametu, mušelínu nebo hedvábí. Kadeřím letos budou slušet i květiny – ať už na sponkách, nebo čelenkách, nebojte se barevných floristických motivů a vykouzlete ze sebe jednoduše romantickou vílu.

Zdroje:

https://www.glamourmagazine.co.uk/article/hair-trends-2024

https://www.vogue.com/article/hair-trends-2024

https://www.svetzeny.cz/moda-krasa/nejkrasnejsi-vlasove-trendy-ktere-ovladnou-rok-2024-le-petit-bob-bude-nosit-kazda-zena