Svým klientkám nabízíte na DiVine Clinic i plastiku intimních partií. Co si pod tím představit?

Jde o úpravu malých stydkých pysků. Jde o kosmetickou operaci, ale musím říct, že většinou to není jen z estetických důvodů, ale kolikrát je to vhodné i z funkčního hlediska. S tím ke mně chodí i hodně mladých holek, které mají problémy s tím, že si malé pysky snadno poraní. Třeba když jedou na kole nebo na koni a labia jsou příliš velká, dochází k nepříjemným drobným oděrkám. Principem této operace je dostat malá labia do zákrytu s těmi velkými, a tím docílit lepšího estetického vzhledu ale i lepší funkce.

Takže v tomto případě je to spíše užitečná operace, než zkrášlující…

Ale i zkrášlující. Obě možnosti jsou důležité. Jde pořád i o to, že s věkem ubývá vaziva, snižuje se hydratace, labia se více prověsí a nevypadá to vzhledně. Takže klientkám takový zákrok pomáhá vyřešit i estetickou stránku.

A co je to gynekomastie?

Gynekomastie je zbytnělá prsní žláza, kterou řešíme většinou u mužů. Ti to mají obvykle dané nějakou hormonální dysbalancí, kterou je nutné řešit nejprve na bázi endokrynologie, kdy pomocí léků – hormonů se prsní žláza trochu utlumí. A pokud to nejde, vyndá se. Druhým typem pacientů, se kterým se u nás setkáváme, jsou většinou chlapci, kteří hodně posilují a mají trochu zbytnělé prsní žlázy. Tam je to i takový perfekcionismus, kdy muži vadí, že bradavka příliš trčí, tak trošičku vyndáme. Je možné ji provádět jak v lokální, tak v celkové anestezii. Podle velikosti prsní žlázy.

Jaký je o tyto zákroky zájem?

Vzhledem k tomu, že jsem žena, tak o úpravu stydkých pysků docela zájem je. Klientky mají většinou obavu řešit to před muži. Byl to také jeden ze zákroků, které jsem na svém minulém pracovišti dělala nejčastěji já právě proto, že jsem žena. Klientky mají přece jenom větší důvěru k ženě.

Zaujal vás rozhovor s MUDr. Petrou Moravcovou? Poslechněte si i náš podcast!

Zdroj: MUDr. Petra Moravcová