Zdroj: Youtube

Začněte zevnitř

Vaše pokožka pouze vyjadřuje stav vašeho organismu. Pokud je mdlá a zašedlá, dokážete si představit, co se děje s vašimi orgány? Začněte pracovat na obnově ztracené energie tím, že budete pít více čisté vody, bylinkových čajů a čerstvých ovocných šťáv. Důležité je také zařadit do jídelníčku čerstvou stravu s vysokým obsahem vitaminů a minerálů. Dopřejte si dostatek spánku (alespoň 8 hodin denně) a udržujte si hydratování. To je základ pro vaši pleť, bez kterého to nepůjde.

K svěžímu vzhledu nestačí jen strava

Rozhodně nevynechávejte důkladné večerní odlíčení. K tomu používejte vhodný kosmetický prostředek a pravidelně si dopřejte také krém či masku. Na škodu není ani peeling. S tím to ale nepřehánějte. Bohatě stačí použití jednou týdně. Ve své životosprávě si také zaveďte pravidelný režim. Choďte spát přibližně ve stejnou hodinu, pokud možno před půlnocí a spěte v dobře vyvětrané místnosti. V odpoledních a večerních hodinách se rovněž vyhněte nadměrné konzumaci alkoholu, a pokud je to alespoň trochu možné, nepoužívejte minimálně hodinu před spaním přístroje, které produkují modré světlo jako například mobily, notebooky, tablety apod. Vyplatí se také trávit čas v přírodě, procházet se nebo jezdit na kole. Cvičení nejenže dodá svalům tonus, ale zajistí více kyslíku pro vaše buňky. Navíc je to skvělý způsob, jak se zbavit stresu.

Pravidelná péče o pleť

Ať chceme, nebo ne, bez pravidelné pozornosti, kterou své pleti věnujete, to zkrátka nepůjde. Po ránu si obličej umyjte studenou vodou, jež krásně stáhne póry, a ošetřete rozjasňujícími přípravky. Může to být jemné mýdlo, čisticí pěna, nebo dokonce jen voda. Poté naneste denní hydratační krém a v létě opalovací krém na ochranu před UV zářením. Nemusíte si kupovat drahé přípravky, protože obvykle stačí ty jednoduché. A jednou za 14 dní si dopřejte jemný peeling, abyste se zbavili odumřelých kožních buněk.

První pomoc pro unavenou pleť

Potřebujete vypadat svěže během pár chvil? Nemáte moc času na to dávat se po probdělé noci do pořádku a za pár minut musíte vyrazit do práce? Využijte sílu citrónu. Vymačkejte šťávu z půlky citronu, promíchejte ji se stejným množstvím vody a do tekutiny namočte vatový tampónek, kterým přetřete pleť obličeje. Vyhněte se okolí očí. K tomu použijte kosmetické tampónky namočené do silné kávy, kterou jste si ráno uvařili. Při následném líčení vynechte tmavé tóny a výrazné rtěnky, které by unavený vzhled pleti ještě podtrhly. Volte raději růžovou, béžovou a pudrovou a na oční okolí použijte světlejší tóny než na zbytek obličeje. Tím docílíte svěžího a rozzářeného vzhledu.

Ať vás neprozradí kruhy pod očima

O stavu naší pleti asi nejvíce prozradí kruhy pod očima. Jejich příčinou ale nemusí být nedostatek spánku či extrémní únava. Na vině může být i choroba, roli hrají ale i genetické aspekty. Pro první pomoc na kruhy pod očima se vyplatí pořídit si chladivý gel na oční okolí nejlépe v podobě malého kuličkového deodorantu. Při jeho výběru se zaměřte na obsah peptidů a vitaminu C, což jsou látky pomáhající posilovat cévy a rozjasňovat pleť. Vhodné je tak zařadit do pitného režimu zelený čaj, zeleninové šťávy anebo obyčejnou neperlivou vodu.

Zdroje:

1. https://www.prozeny.cz

2. https://www.moda.cz