Premium obsah

Jak zjistím, jaký účes mi bude slušet? Tento jednoduchý trik vám pomůže

Jak zjistím, jaký účes mi bude slušet? Tento jednoduchý trik vám pomůže
Stačí jedna velká vlna, nevhodný culík nebo špatná práce s jemnými vlasy a pohroma je na světě! Jak tedy zjistím, jaký účes mi bude slušet nejvíc? Zjistěte to podle tvaru svého obličeje.

Jak zjistím, jaký účes mi bude slušet?

Zjistěte tvar svého obličeje. Podívejte se na obecné rozdělení, které vám může pomoct. Díky tomu si budete snáz vybírat vhodný účes, ale také třeba tvar náušnic. Mějte však na paměti, že jsme každý originál a zásadní jsou i konkrétní rysy tváře. Každý máme jiný tvar obličeje.

Zdroj: Youtube

Existuje více teorií, které dělí dámský obličej podle tvarů. Dnes nejpoužívanější je dělení na šest skupin. Obličej podle tohoto dělení můžeme mít:

  • obdélníkový
  • oválný
  • čtvercový
  • srdcového tvaru
  • diamantový
  • kulatý

Nevíte, jaký máte právě vy? Stáhněte si vlasy čelenkou tak, aby vám nedeformovala tvar obličeje. Použít lze gumičku i šátek. Až pak se podívejte do zrcadla a snažte se identifikovat, jaký je tvar vašeho obličeje. Je to důležité z hlediska volby střihu i stylingu účesu.

Seborea: nenápadná nemoc, která vás může připravit i o vlasy
Seborea: nenápadná nemoc, která vás může připravit i o vlasy

Lidově se tomu říká seborea, odborně seborrhoická dermatitida. Na začátku se může zdát, že jde o lupy, ale ve vlasech lze nahmatat ložiska – obvykle místa pokrytá žlutavou krustou nebo až strupem. Příčiny nejsou úplně jasné. Přestože onemocnění samo není závažné, je nepříjemné, neestetické a může nakonec připravit i o vlasy. Právě zima problémy výrazně zhoršuje. Pomohou speciální šampony, kosmetický detox i změna jídelníčku nebo masáže.

Obdélníkový a oválný obličej

„Oválné obličeje jsou patrně nejběžnějším, a co se týče účesů nejuniverzálnější tvarem,“ prohlásil například vlasový mág Petr Noss. Lidé s obdélníkovým obličejem by se měli snažit zjemnit vzhled jejich ostré čelisti a čela, aniž by obličej dále prodlužovali. Vrstvený střih může například zvýraznit lícní kosti, měli byste si však dávat pozor, abyste se vyhnuli příliš dlouhým stylům, které mohou váš obličej dále prodloužit. Pokud se rozhodnete pro dlouhou délku, zkuste si vlasy upravit pomocí foukání, vln nebo kudrlin, které dodají objem a zjemní ostré úhly obličeje, uvádí magazín The Trend Spotter.

Přestože se k oválnému obličeji hodí téměř vše, jsou účesy, kterým byste se stejně vyhnout měli. A to je pěšinka přesně uprostřed hlavy. Ta bohužel celou hlavu opticky protáhne a už tak poměrně úzký obličej ještě zúží. Nevhodným extrémem pro úzké oválné obličeje jsou například i prameny stažené za uši.

Kulatý a čtvercový obličej

Čtvercový tvar obličeje je typický tím, že na obličeji hrají nejvýraznější roli široké čelisti a brada. Ty jsou, spolu s čelem a lícními kostmi, v jedné rovině. Je na Vás, jestli se rozhodnete tyto části tváře schovat, nebo je naopak ukázat a udělat z nich pýchu svého obličeje. Jestliže se přikláníte spíše k první variantě, jsou pro Vás ideální rovné delší vlasy, za kterými můžete širší čelisti částečně schovat. Chcete-li výrazné prvky obličeje naopak všem ukázat, je pro Vás ideální například mikádo, které tyto rysy krásně podtrhne.

Vlasy řeknou vše
Vlasy řeknou vše

Po zdravých a hustých vlasech touží každý z nás, bez rozdílu pohlaví. Muži sice řídnutí vlasového porostu a zvětšující se „kouty“ snáší přece jen o něco lépe než ženy, leč i oni bývají velmi zběhlí ve výběru speciální vlasové kosmetiky, a navíc stále častěji podstupují transplantace, aby si novou ozdobu hlavy vytrpěli na lékařském lůžku. Hezké vlasy krášlí, zvyšují sebevědomí a díky lékařskému a diagnostickému pokroku dokonce prozrazují mnoho o svém majiteli.

Srdcový a diamantový obličej

Pro vás jsou jasnou volbou delší vlasy, které vám přidají objem na místech, kde vám od přírody chybí – tedy zamaskují úzkou čelist. Postupně sestříhané vlasy končící v úrovni brady jsou to pravé ořechové. Pokud máte kudrnaté vlasy, tak se jich v tomto případě držte

Diamantové tvary obličeje mají užší čelo, takže ti, kteří mají středně dlouhé vlasy, mohou ukázat hlavně lícní kosti tím, že vlasy „navrství“, uvádí magazín Latest Hairstyles. S takovým obličejem vám navíc bude slušet ofina. Pro dlouhé vlasy je třeba zvolit střih s určitým rámováním obličeje přímo u čelisti.

Při výběru účesu pro obličej ve tvaru srdce si můžete buď vybrat, zda chcete svůj zúžený tvar obličeje zvýraznit, nebo jej zmírnit tím, že spodní polovina vašeho obličeje bude vypadat širší. Pokud se rozhodnete zvýraznit tvar svého obličeje, stáhněte si vlasy do vysokého drdolu nebo staženého vysokého culíku. V opačném případě se rozhodněte pro rozpuštěné, případně navlněné vlasy, abyste přidali šířku kolem čelisti.

Zdroj: Svetzeny, Latesthairstyles, Thetrendspotter

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.