Určitě už jste někdy narazili na tiktoková videa, kde si ženy normální postavy oblečou stahovací spodní prádlo a najednou mají postavu snů - v dnešní době nám společnost tvrdí, že je to postava ve tvaru přesýpacích hodin. Podívejte se na videu na čas 8:20.

Zdroj: Youtube

Korzety jako nástroj, jak dosáhnout ideální ženské postavy, začaly vznikat někdy během viktoriánské éry. Ženy se škrtili v pevných módních kazajkách, aby měly co nejútlejší pas, větší nebo menší prsa či vytvarovaný zadek. Zvláštní je, že jsme se v tomto od devatenáctého století příliš neposunuli a stále se snažíme dostáhnout momentálního ,ideálu krásy' těmi nejbizarnějšími způsoby. Jen viktoriánské korzety nahradily takzvané body shapery - stahovací spodní prádlo.

Lékaři se ovšem shodují na tom, že pravidelné nošení body shaping prádla je nejen nezdravé, ale dokonce i nebezpečné. Tohle jsou důvody, proč byste si měli koupi a nošení tvarovacího spodního prádla rozmyslet:

1. Problémy s dechem

Možná si vybavíte nějakou scénu z filmu, kdy služebná říká při oblékání korzetu své paní, aby pořádně vydechla. To proto, že po nasazení korzetu, nebo stahovacího spodního prádla, už se pořádně nenadechnete... Korzety a stahovací prádlo stlačují dolní laloky plic, což zabraňuje jejich úplnému roztažení během dýchání. To může na dlouhou dobu omezit celkovou funkci plic.

2. Ovlivnění krevního oběhu

Příliš těsné oblečení snižuje průtok krve. To může vést ke krevním sraženinám i trombóze. Právě z tohoto důvodu je pravidelné nošení stahovacího prádla opravdu nebezpečné.

3. Problémy s trávením

Stahovací spodní prádlo tlačí na žaludek, tlusté střevo a tenké střevo. Když je na střeva vyvíjen tlak, omezuje se v nich pohyb potravy, což samozřejmě ovlivňuje trávení. Pokud se tedy chystáte na nějakou dobrou večeři, stahovací prádlo rozhodně nechte doma! Stlačení žaludku může také způsobit reflux kyseliny, následovaný pálením žáhy.

4. Tlak na močový měchýř

Korzety nebo jiné typy stahovacího spodního prádla tlačí silně na močový měchýř. To může způsobovat nejen bolesti při návštěvě toalety, ale i únik moči a inkontinenci.

5. Mravenčení nebo necitlivost v nohách

Těsné elastické pásky, které se používají na stahování stehen, stlačují nervy a omezují krevní oběh. To může způsobit, že se vám dostatečně nedokrví nohy a vás bude trápit mravenčení, nebo dokonce necitlivost v nohách.

6. Vyšší riziko infekcí

Stahovací spodní prádlo je příliš těsné a má tendenci zachycovat vlhkost. To vytváří ideální prostředí pro bakterie, které mohou způsobit vyrážky a další různé infekce.

Než se tedy rozhodnete, že vyzkoušíte stahovací spodní prádlo, raději se nad tím znovu zamyslete. Jediný důvod, proč takové prádlo existuje, je, aby popíralo vaši přirozenou postavu. A vaše přirozená krása je právě to, co je na vás nejvíc sexy! Nepotřebujete se omezovat a soukat se do nepřirozených tvarů postavy. Každý jsme krásný tak, jak jsme.

Zdroje: