Ženská krása se v průběhu staletí výrazně proměnila. Zhruba před 25 tisíci lety byla symbolem plodnosti a atraktivity žena plných tvarů, jak dokládá třeba proslulá keramická soška nahé ženy zvané Věstonická venuše. Oblejší křivky, zejména v oblasti bříška a boků, přetrvávaly v kurzu také v období baroka. A ještě v polovině 50. let minulého století byla za jednu z nejvíce sexy žen planety považována herečka Marilyn Monroe, který by se svými většími stehny rekordy v hitparádě krásy dnes nejspíš netrhala.

Zdroj: Youtube

Co se týče konkrétně zadečku, pravda je, že neexistuje žádné jednotné měřítko (díky bohu!), které by určovalo, co je hezké a co už ne. Jak se lidově říká, proti gustu žádný dišputát, a je to tak dobře. Zatímco některým mužům přijdou neodolatelné půlky o velikosti dvou kmínků, stále je v naší společnosti dost pánů tvorstva, kteří dávají přednost pořádným půlkám, které vyniknou v obepnutých kalhotách a jejich majitelky je, jak říkají, „pořádně za co chytit“. Trend, kdy dámy hrdě vystavují na odiv svoje skutečně impozantní pozadí, za které by se nemusela stydět ani slonice, můžete pozorovat u mnoha světových celebrit, a pozor – některé si ho neváhají dokonce zvětšovat pomocí silikonových implantátů. Proslulá je tím třeba raperka Nicki Minaj nebo profesionální celebrita a podnikatelka Kim Kardashian. Ostatní ženy, ke kterým příroda nebyla štědrá, sázejí raději na dřepy, díky nimž je jejich zadeček zpevněný a vypouklý. Co o nás může tvar a velikost zadečku vlastně prozradit? Možná víc, než si myslíte.

Čtverec

Nositelky tohoto tvaru pozadí mají tu smůlu, že se jim tuk ukládá právě převážně do spodních partií těla. Kdykoli naberou nějaké to kilo navíc, jejich zadeček má tendenci trochu se „roztékat“ do stran a připomínat tak tvar čtverce. Na druhou stranu to není nic, s čím by si neporadily stahovací kalhotky. Otázka ale je, jaké takové ženy jsou? Podle psychologů především impulzivní, temperamentní a spontánní. Rády prý riskují a jsou pro každou špatnost. To může v mužích sice vzbuzovat zájem a touhu, nicméně takové chování je občas i nebezpečné. Nudit se s ženou, která má větší zadeček, se ale rozhodně nebudou, protože je zábavná a ráda zkouší nové věci. V posteli pak patří mezi vášnivé a divoké šelmy, na které se jen tak nezapomíná.

Jablíčko

Tenhle typ hýždí patří k nejoblíbenějším a vítají ho většinou i muži, kteří jinak dávají přednost „tyčkám“ – tedy velmi štíhlým ženám. Pěkně zaoblený zadeček zkrátka v džínech vypadá neodolatelně a sexy, většinou je za ním ale také tvrdá dřina, pokud ne genetika. Tvar jablíčka je totiž dán i tím, že se tuk ukládá přímo do středu hýžďových svalů, což vytváří onen žádoucí zakulacený efekt. Ženy s takovým „pokladem“ pak bývají přátelské, otevřené a komunikativní. Často jsou vzorem pro ostatní ženy, které rády kopírují jejich styl oblékání, make-upu či účesu. Když vstoupí do místnosti, upoutají na sebe všechnu pozornost a nedostatek sebevědomí je opravdu netrápí, naopak. Ženy s kulatým zadečkem rády flirtují a užívají si pozornost mužů.

Srdce

Silueta s pozadím, které je v horní části rozšířené, je typická zejména pro starší ženy, jelikož za jeho vznik může především nedostatek elasticity kůže, ochablé hýžďové svaly a samozřejmě i tukové polštářky, které se ukládají právě po stranách do oblasti pod boky. Jestli je srdcovitý tvar pozadí i váš případ, pak jste podle odborníků nejspíš velmi empatická duše, které nejsou lhostejné starosti druhých. Z toho důvodu býváte oblíbená u přátel a kolegů, kteří k vám rádi chodí pro radu nebo útěchu. Trik pro vás: Větší zadeček spolehlivě schováte pod sukni nebo šaty tvaru A. Ideálně si pod ně vezměte ještě černé punčochy s lycrou, které mají stahovací schopnost.

Trojúhelník

Opak srdcovitého tvaru. Často za tento tvar může hormon estrogen, kterého po 40. roce věku i z důvodu menopauzy přirozeně ubývá. Kvůli jeho absenci se tuk přesunuje do jiných partií těla, nejčastěji do oblasti břicha. Půlky pak postrádají jak pevnost, tak objem a mohou působit „mužsky“. To ale nevadí, protože majitelky trojúhelníkového zadečku patří mezi spolehlivé ženy, které jsou v běžném životě navíc velmi praktické. Dodržují pravidla a mají rády řád, proto tyto ženy bývají i nejlepšími zaměstnankyněmi.

Cviky pro pevné pozadí

Tvar našeho zadečku se může během života měnit, a je to tak úplně normální. Zatímco v mládí můžeme mít půlky pevné jako kámen, vlivem těhotenství, porodu, sedavého zaměstnání nebo klimakteria a stárnutí obecně dochází k většímu ukládání tuku ve spodních partiích (což je typické hlavně pro slovanské typy) a naopak úbytku pružnosti kůže, která ochabuje. Když ale do svého denního režimu zařadíte svižnou chůzi, občas si vyšlápnete schody namísto použití výtahu, nebudete jíst dorty, sladké pečivo ani pít sycené limonády a především si párkrát do týdne zacvičíte, můžete své křivky pozvednout do požadovaného tvaru. Mezi nejlepší cvičení pro pěkný zadeček patří dřepy s výskokem nebo závažím, zanožování v pokleku na čtyřech, most se zdviháním a posilováním hýždí nebo mrtvý tah.

Zdroje:

https://www.womenshealthmag. com/health/a19949121/butt- types/

https://timesofindia. indiatimes.com/life-style/ photo-stories/4-different- butt-shapes-which-one-is- yours/photostory/62539734.cms? from=mdr