Premium obsah

Sbohem, nedokonalosti! Barevná kamufláž pro pleť bez chyby

Sbohem, nedokonalosti! Barevná kamufláž pro pleť bez chyby
Šťastlivkyním s bezchybnou pletí gratulujeme. Pro ty ostatní máme návod, jak nechat nedostatky elegantně zmizet. Stačit vám k tomu bude pár vteřin a zázrak jménem barevný korektor. Nenechte se odradit jeho poněkud divokými odstíny, právě díky nim zmizí vše, co zmizet má.

Ať už vám náladu i vzhled kazí pupínky, kruhy pod očima, červené skvrny či žilky nebo třeba chybějící jas, barevný korektor si s tím poradí. A to přesto, že vás jeho odstín napoprvé pravděpodobně trochu zarazí. Není divu. Zelenou, fialovou nebo oranžovou si člověk možná rád nanese na oční víčka, ale na tvář snad s výjimkou maškarní sotva. Trik je ovšem v tom, že barevný korektor ve finále splyne s pletí a vy ani vaše okolí ho vůbec nezaznamenáte. Takže zahoďte obavy a věřte barvám!

Barevné korektory jsou založené na schopnosti některých odstínů neutralizovat odstíny jiné. Setkat se můžete se šesticí základních barev – zelenou, modrou, žlutou, růžovou, oranžovou a fialovou. Někdy bývají dokonce součástí jediné paletky, což je velmi výhodné zejména tehdy, když se potřebujete zbavit různých typů nedokonalostí. Zatímco zelená barva potlačuje růžovou, žlutá neutralizuje modrou a oranžová fialovou. Funguje to ovšem i naopak. Zní to poněkud komplikovaně, ale jakmile si práci s barevnými korektory vyzkoušíte, zjistíte, že je to v praxi jednodušší, než se zdá. „Jakékoli začervenání ve tváři od pupínků přes žilky až po červené skvrnky zakryjeme zeleným tónem. Na fialové tóny, tedy zejména na kruhy pod očima, modřiny nebo žilky platí žlutý korektor,“ vysvětluje Silvie Siegr, vizážistka značky Dermacol.

Hrátky s barvami

Kruhy pod očima, které jdou do modra, vyřešíte oranžovým korektorem. Modrý a fialový zase potlačí nežádoucí žluté tóny a má schopnost rozjasnit pokožku. Růžový se používá na zamaskování zelených žilek, ale dokáže potlačit i viditelnost pigmentových skvrn či pih a opticky pokožce dodat jas. Základem je tedy správně zacílit problém a podle toho sáhnout po adekvátním barevném řešení. Myslete při tom ale na to, že barevné korektory jsou primárně určené na nápadnější nedostatky. Ty malé je snazší (a rychlejší) zamaskovat pomocí klasického korektoru v tělovém odstínu. Ze všeho nejdřív se tedy zeptejte sama: Odvádí můj klasický korektor a make-up dobrou práci? Pokud ano, barevný korektor nepotřebujete. Pokud naopak cítíte, že by výsledek mohl být lepší, do ‚hrátek‘ s barvami se pusťte.

„Všechny barevné korektory s výjimkou světle oranžového, respektive lososového, dáváme pod make-up na čistou a hydratovanou pleť. S tělovým a lososovým korektorem je to naopak – patří na make-up,“ vysvětluje vizážistka Siegr. Barevný korektor opravdu pečlivě zapracujte do pleti pomocí vklepávání (houbičkou či prsty) a snažte se pracovat co nejsvižněji, obvykle totiž relativně rychle ‚zasychá‘. Obezřetně si počínejte i při následné aplikaci make-upu. Ten v žádném případě neroztírejte, ale opět jemně vťupkávejte.

Zdroj: www.dermacol.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.