Rozmarýnová voda

Rozmarýn je oblíbená aromatická bylina, která se často používá v kuchyni pro svou charakteristickou chuť a vůni. Mimo kulinářské využití má rozmarýn také řadu léčivých vlastností. Rozmarýn má mnoho pozitivních účinků nejen na naše zdraví, ale také skvěle podporuje zdraví a vzhled našich vlasů.

Zdroj: Youtube

Rozmarýn působí antibakteriálně, antioxidačně, a dokonce i antizánětlivě. Obsahuje velké množství vitaminů a minerálů, například zinek, fosfor, železo nebo hořčík.

Rozmarýn se často nachází v produktech pro péči o vlasy, protože může podporovat růst vlasů a bojovat proti vypadávání vlasů. Není ale třeba kupovat předražené šampony a masky, rozmarýnovou vodu si vyrobíte snadno doma.

Na co je dobrá rozmarýnová voda?

Rozmarýnová voda na vlasy je skvělým přípravkem na podporu růstu vlasů. Rozmarýn dokáže stimulovat folikuly vlasů, což podpoří růst. Masáž hlavy rozmarýnovou vodou zlepší průtok krve v pokožce hlavy a navíc má rozmarýn antiseptické schopnosti. Pravidelné užívání rozmarýnové vody vám pomůže vlasy posílit a dodat jim lesk.

Recept na rozmarýnovou vodu

Použijte přibližně dvě větvičky rozmarýnu na šálek vody. V hrnci přiveďte k varu a nechte louhovat. Síla rozmarýnové vody bude udána tím, jak dlouho se rozmarýn bude louhovat, postačí ale cca 30 minut.

Po umytí vlasů šamponem a kondicionérem naneste rozmarýnovou vodu na vlasy po celé jejich délce i na pokožku hlavy. Masírujte několik minut a následně už neoplachujte! V horkých letních dnes si můžete rozmarýnovou vodu vychladit, nalít do rozprašovače a v průběhu dne si jí vlasy vlhčit.

Výsledky uvidíte po několika týdnech užívání.

Zdroje: