Vyhněte se pokušení důkladně překrývat nedostatky a klidně své vrásky přiznejte. I s nimi vám to bude slušet. Zvlášť připravíte-li make-upu půdu pomocí vyhlazujícího primeru. Jde o bezbarvý gel, který zjemní póry, vrásky a linky a lehce vyrovná tón pleti. Make-up se vám díky primeru nebude rozpíjet a usazovat ve vráskách, a tudíž ani zbytečně zdůrazňovat roky. Naopak jich pár odmaže. Než ale sáhnete po primeru, nezapomeňte tvář ošetřit hydratačním krémem. Jedině na vyživené a dobře hydratované pleti bude líčení vypadat dobře.

Zdroj: Youtube

Samotný make-up vybírejte obzvlášť pečlivě, a to stran odstínu i konzistence. Odstín musí perfektně splynout s vaší pletí, jinak vás make-up bude zbytečně dělat starší. Nebojte se nechat si s jeho výběrem poradit v některé z parfumerií ani do něj investovat větší částku. Rozhodně se vám to vyplatí.

Rozsviťte si

Nejlepší službu vám udělají vyhlazující make-upy s obsahem částeček, které odrážejí světlo a vnáší tak do tváře potřebný jas. Stárnoucí pleti většinou nejlíp sednou tekutější přípravky, které nejsnáz rozetřete do ztracena pomocí štětce nebo houbičky.

„Na optické rozjasnění a omlazení je perfektní i rozjasňující korektor. Použijte ho na tmavé kruhy pod očima na prostředek nosu a hlavně do nosoretních rýh. Vklepává se prsty nebo pomocí štětečku,“ radí stylista Sam Dolce. Pro ještě výraznější anti-age efekt zkuste rozjasňující korektor nanést od vnějšího očního koutku šikmo vzhůru směrem ke spánkům. S korektorem se ovšem dá čarovat i v jiných oblastech tváře. Poohlédněte se po tutoriílech na internetu. Budete překvapená, jak překvapivých výsledků můžete dosáhnout jen pomocí několika chytrých tahů štětcem. Nakonec na líčka naneste tvářenku. „Ta vám dodá mladistvý a odpočatý look. Skvělé jsou ty s rozjasňujícími částečkami,“ dodává stylista.

Zdroj: vizážista a stylista Sam Dolce