Výrazné zkrácení vlasů je krok, ze kterého na rozdíl od barvy není návratu. Tedy alespoň ne hned. Proto se v tomhle případě zvlášť vyplatí dát na radu kadeřníka, který nejlíp pozná, jestli vaše tvář krátký sestřih unese. „Většinou stačí stáhnout vlasy do culíku. Sluší-li vám, nejspíš vám bude slušet i krátký střih,“ prozrazuje svůj trik kadeřník Ondřej Veselý z pražského salonu Hair Area.

Zdroj: Youtube

Krátké vlasy jsou sice šik, ale na druhou stranu umí být dost nemilosrdné. Upoutají totiž pozornost okolí k vaší tváři a upozorní na nedostatky, ať už jde o nevýrazné rysy, silný krk či nadváhu. Na druhou stranu má radikální zkrácení na psychiku až euforizující účinky – jako byste naráz odhodila všechno, co vás tíží. „Ne náhodou chtějí pod nůžky často ženy, které mají za sebou nějaké náročnější životní období, ať už jde o rozchod s partnerem, nástup do nového zaměstnání nebo třeba stěhování,“ líčí své zkušenosti Ondřej Veselý. Než se ale k radikálnímu střihu odhodláte, důkladně změnu proberte se svým kadeřníkem.

Na ‚klučičí‘ střih je vždycky času dost, takže se ke krátkým vlasům můžete propracovávat i postupně. Díky tomu můžete být každý měsíc úplně jiná a dlouhých vlasů vám nebude ani trochu líto. Alternativou pro méně odvážné jsou ale třeba i ofiny, které umí změnit celou vizáž, aniž by se vlasy musely radikálně krátit.

Krátké vlasy totiž rozhodně nejsou bezúdržbové a dost pravděpodobně se budete muset vybavit novými stylingovými přípravky, díky kterým se váš střih nepromění v neposlušné vrabčí hnízdo. Nejlepší službu vám v tomhle ohledu udělají modelační pasty, vosky, gely a spreje usnadňující tvarování účesu.

Zdroj: kadeřník Ondřej Veselý, www.hairarea.cz