Co je obdélníková postava?

Obdélníková postava je charakterizována tím, že ramena, pas a boky jsou přibližně stejně široké. Pas ani boky nebývají výrazně definovány a ženy, které do této kategorie spadají, mají často drobné poprsí i zadeček. Ženy s tímto typem postavy bývají často vyšší (170 a více cm) ale není to pravidlem. Velkou výhodou u této rovné postavy je to, že nepotřebuje žádnou kamufláž. Co tedy obdélníkové postavě nejvíce sluší?

Zdroj: Youtube

Rozbijte obdélník

Obdélníkové postavy většinou nemají úplně výrazné křivky. Proto je při výběru oblečení důležité vybírat ty kousky, které opticky obdélník rozbijí. Ideální jsou tedy například šaty se zúženým pasem a rozšířenou sukní. Vyhýbejte se příliš volným střihům, které by mohly ještě zvýraznit rovnost vaší postavy. Samozřejmě můžete sáhnout i po upnutých či pouzdrových šatech, volte alespoň netradiční asymetrické střihy.

Přidejte objem jinde

S rovným typem postavy si můžete dovolit experimentovat. Využívejte objemné volány, nabírané rukávy a klidně i velmi výrazné barvy. Čemu se ale určitě vyhněte, je kombinování dvou volných kousků oblečení. Budete působit větší a méně upravené. Dovolit si ale můžete například oblečení s potiskem, které vizuálně zvýrazní křivky.

Topy

Pokud jde o svrchní kousky oblečení, s obdélníčkovým typem postavy si můžete opravdu vymýšlet. Jako top můžete použít téměř cokoliv. Zaměřte se na zajímavé halenky a blůzy, pestré barvy a výrazné výstřihy. Sáhnout klidně můžete i po oversized svetrech a mikinách, vždy je ale kombinujte s upnutým spodkem.

Kalhoty

V kalhotách máte ruku absolutně volnou, jediné, čemu se vyhněte, jsou bokové džíny - ty obecně na ženskosti příliš nepřidávají a s chlapeckou postavou mohou vypadat opravdu špatně. Pro rovný typ postavy jsou ideální kalhoty do pasu.

Konfekční velikosti

Ačkoliv jsou ženy s chlapeckou postavou často drobnější, rovnou postavu mohou mít i ženy s větší konfekční velikostí. I tady platí stejná pravidla - vsaďte na uvazování v pase, sukně a šaty s úzkým a vysokým pasem a volány.

Zdroje:

  • https://thewelldressedlife.com/how-to-dress-a-rectangle-body-shape/
  • https://theconceptwardrobe.com/build-a-wardrobe/how-to-dress-the-rectangle-body-shape
  • https://gabriellearruda.com/rectangle-body-type-build-wardrobe/