Pokud jste v poslední době sledovali trendy a máte v šatníku módní kousky z tohoto a minulého roku, jste na dobré cestě. Letošní podzim totiž bude pokračováním odvážných sexy outfitů, pohodlné oversized módy, 2000s a 2010s fashion. Pojďme se podívat na to, co poletí v této sezóně.

Zdroj: Youtube

Teplákovky a comfy fashion

Od dob Covidu19 se móda významně změnila. Víte v čem? Zpohodlněla. Izolace, karantény a home office nás naučili oblékat se hlavně pohodlně a příjemně a svět módy na to bere ohledy. Letošní podzim nebude výjimkou! Teplákové soupravy, dvoudílné sety, sportovní bundy, volné střihy, outfity hip hop tanečníků... To všechno je letos absolutně chic. A podle čeho vybírat? Cílem je, abyste se v oblečení cítili co nejvíce pohodlně, příjemně a volně.

Všechno oversized

Společně s pohodlnou módou je stále trendy i oversized oblečení a to XL a větší. Velikánské bundy a mikiny, pytlovité kalhoty a pánská saka, ničím z toho se letos nespletete. Když na to bude počasí, vsaďte na prostorné motorkářské bundy a křiváky. Znovu vybírejte zajímavé střihy a nebojte se výrazných barev.

Kůže je zpět!

Pokud jste milovníky kožených kousků oblečení, letošní podzim budete slavit. Co už se ovšem nenosí je kůže pravá, to už opravdu dávno vyšlo z módy. Variant ekologických náhražek kůže je nespočet, stejně jako různých druhů oblečení. Kožené kalhoty, sukně, doplňky nebo boty, fantazii se meze nekladou.

Krvavě červená

Barva tohoto podzimu? Krvavě červená! Tento odstín přináší do šatníku vášeň a energii. Je to barva, která upoutá pozornost a dodá vašemu vzhledu dravost. Ať už zvolíte červený svetr, šaty, nebo rtěnku, budete vypadat skvěle.

Metalické všechno

Osmdesátkový trend, na který musíte mít kuráž. Pokud jste rádi středem pozornosti, ve vašem šatníku letos nesmí chybět metalické třpytivé kousky. Jestli jste stydlivější, začnete například metalickými doplňky, nebo si pořiďte metalické boty. Nebojte se ale odvázat! Metalické maxi sukně, kabáty nebo kalhoty, to vše je letos trendy.

Free the nipple

Kampaň Free the nipple z roku 2013 otevřela téma, které je dnes stále více aktuální. My ženy už máme zkrátka dost neustálého sexualizování našich těl. Chceme se obléknout pohodlně, bez toho, aby na nás někdo na ulici pokřikoval nebo měl nechutné poznámky. A i to bere svět módy v potaz. Řekněme si upřímně, většina podprsenek není zas tak příjemná. A trend tohoto roku? Pokud se vám nechce nosit podprsenku, nenoste ji!

Průhledné a sexy

Další trend, který je jen pokračováním letošní festivalové sezóny. Pletené, háčkované, síťované... Hlavně ale PRŮHLEDNÉ! Takové má být oblečení podle největších nových trendů. Nebojte se experimentovat a vrstvit. Nemusíte vypadat, že jste úplně nazí, nebojte se ale odvážnosti!

Zdroje:

https://www.glam.com/1332884/fall-2023-fashion-trends/

https://www.vogue.co.uk/fashion/article/autumn-winter-2023-fashion-trends

https://www.glamour.com/story/fall-fashion-trends-2023