Premium obsah

Podpaží v suchu. Jak na to?

Podpaží v suchu. Jak na to?
Máte-li pocit, že se váš antiperspirant chová, jako by nebyl, je na čase změna. Možná je na něj totiž práce víc, než je schopný zvládnout. Než zamíříte k dermatologovi, dejte šanci jeho silnějším kolegům.

Potit se je přirozené. Čeho je ale moc, toho je příliš. Zvlášť objevují-li se vám v podpaží mokré kruhy i tehdy, když jste v klidu a antiperspirant jste ráno použít rozhodně nezapomněla. Nadměrné pocení neboli hyperhidróza trápí přibližně čtyři lidi z deseti. A dobrá zpráva je, že pokud za ním nestojí zdravotní problémy, dá se ho většinou zbavit celkem snadno, ať už pomocí speciálních antiperspirantů, nebo díky zásahu dermatologa.

Těžký kalibr

Než se objednáte k lékaři, udělejte si výlet mezi regály a poohlédněte se po extra silných antiperspirantech, určených pro redukci nadměrného pocení. Možná zjistíte, že lékařský zásah nakonec ani potřebovat nebudete. Účinky těchto antiperspirantů bývají založené na schopnostech chloridu hlinitého. Ten dokáže měnit strukturu bílkovin, a tím částečně uzavřít ústí potních žlázek, čímž se pocení obvykle dost výrazně omezí. Spolu s tím automaticky mizí i nepříjemná vlhkost a pach. Aby se účinek těchto antiperspirantů ještě zvýšil, doporučují je výrobci nanášet místo rána večer před spaním, protože tak pot účinné látky nestihne hned odplavit a antiperspirant získá čas, aby začal správně působit. Některé přípravky jsou dokonce tak silné, že je stačí použít jen jednou za pár dní. Ať už si vyberete jakýkoli, doporučujeme ho nenanášet na čerstvě depilovanou pokožku. Hrozí totiž nepříjemné podráždění.

Zdroj:
časopis Kondice 6/2016

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.