Premium obsah

Péče o pleť v chladném počasí. Jak na suchou a podrážděnou kůži na podzim?

Péče o pleť v chladném počasí. Jak na suchou a podrážděnou kůži na podzim?
S příchodem chladných dnů je péče o pleť něco, co není radno podceňovat. Všichni známe nepříjemný pocit vyschlých rtů a suché podrážděné kůže. Jak ale můžeme naši pleť v chladném počasí ochránit a zajistit jí dostatečnou hydrataci? Poradíme vám, jak mít svěží a zdravou pokožku i ve větrných a studených měsících.

Hydratace správnými prostředky

Nezapomínejme na to, že v zimě by měla být péče o pleť trochu jiná než v létě. V chladném počasí se vyhněte lehounkým hydratačním emulzím, vsaďte spíše na ty hutnější krémy s vyšším obsahem tukových látek. Ideální jsou ty produkty, které mají dostatek antioxidantů a mají hojivý a zklidňující efekt. 

Zdroj: Youtube

Dobré jsou také různá séra s kyselinou hyaluronovou a s vitaminem E - ten dokáže pokožce poskytnout dostatečnou hydrataci, která je v zimě a v chladu tak žádaná. Sáhnout také můžete po přípravcích s obsahem glycerinu a ceramidů, které tvoří přirozenou kožní bariéru a udržují pokožku vláčnou. 

Kromě toho, že je třeba používat hydratační prostředky alespoň 2x denně, je také důležité, kdy se mažete. Úplně ideální je namazat si obličej i celé tělo bezprostředně po tom, co se umyjete.

Problémy se spánkem? Naučte se přepnout do alfa vlny a vyspěte se lépe už dnes
Problémy se spánkem? Naučte se přepnout do alfa vlny a vyspěte se lépe už dnes

Když se špatně vyspíme, následující den nestojí za nic. Dlouhodobý nedostatek spánku navíc prokazatelně poškozuje naše tělo, které nemá šanci regenerovat. Zhoršuje se nám imunita, trpí nervový systém, zpomaluje se metabolismus. Pokud máte s usínáním problémy, naučte se cíleně dostat do stavu alfa – navodí vám pocit hlubokého uvolnění a relaxace.

Hydratace zevnitř

Stejně, ne-li více, je důležitá také hydratace našeho těla zevnitř. Nedostatečný pitný režim totiž způsobuje, že je naše pokožka mnohem náchylnější k vysušení a podráždění. Během dne tedy pijte dostatek vody a zaměřte se také na konzumaci potravin s vysokým obsahem antioxidantů a omega-3 mastných kyselin. Uvidíte, že to vaše pleť ocení.

Opalovací krémy i v zimě

Přijde vám mazat se opalovákem v zimě a v chladném počasí jako hloupost? Právě naopak! I když se zdá, že sluníčko nesvítí, negativní dopady UV záření na nás fungují úplně stejně, jako v létě. Je tedy absolutně nezbytné chránit pokožku před UV zářením, a to za jakéhokoliv počasí. Každý den po nanesení hydratačního krému tedy naneste vrstvu opalovacího krému s dostatečnou SPF ochranou. Minimálně tedy SPF 30.

Upravte skin rutinu na tu zimní

Kosmetika, která vám dokonale vyhovuje v létě, pro vás nemusí být v chladnějším počasí ideální. Když je pokožka v zimě podrážděná, může špatně reagovat na produkty, které vám za normálních okolností zachraňují život, nebo aspoň svěží pleť. V zimě se tedy snažte, aby vaše kosmetická rutina byla co nejjednodušší a nepoužívejte zbytečně moc produktů. Úplně vám postačí dostatečně hutný hydratační krém, ochrana s SPF a noční sérum s vitaminem E. Jakmile budete mít jistotu, že hydratační bariéra vaší pokožky je dostatečně zdravá a silná, můžete přidávat další produkty, třeba make-up a vůně.

Kratom: Nebezpečná sběratelská euforie
Kratom: Nebezpečná sběratelská euforie

Přístup ke kratomu kopíruje zmatený a rozporuplný postoj České republiky vůči produktům z konopí. Neumíme se jednoznačně a především rychle rozhodnout, zda by měly být neomezeně dostupný na trhu nebo by naopak měl být jeho prodej regulován.

Zvažte koupi zvlhčovače vzduchu

Jakmile začnete topit, zvažte, jestli se vám nevyplatí pořídit se zvlhčovač vzduchu. Větší vlhkost vzduchu totiž pomáhá předcházet suchosti pokožky a dokáže doplnit vlhkost v horní vrstvě pokožky až o 60%.

Když budete dodržovat tyto snadné kroky, vaše pokožka zůstane i v chladných měsících hydratovaná, zdravá a svěží. Pokud se ovšem příznaky suché a podrážděné pokožky nezlepšují nebo dokonce zhoršují, určitě navštivte lékaře či dermatologa. Ten vám doporučí konkrétní léčbu a předepíše správné léky a produkty, kterými vrátíte vaší pokožce její rovnováhu.

Zdroje:

 https://www.healthline.com/health/winter-dry-skin

https://www.health.harvard.edu/womens-health/what-to-do-about-dry-skin-in-winter

https://www.medicalnewstoday.com/articles/winter-dry-skin

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.