Hydratace správnými prostředky

Nezapomínejme na to, že v zimě by měla být péče o pleť trochu jiná než v létě. V chladném počasí se vyhněte lehounkým hydratačním emulzím, vsaďte spíše na ty hutnější krémy s vyšším obsahem tukových látek. Ideální jsou ty produkty, které mají dostatek antioxidantů a mají hojivý a zklidňující efekt.

Zdroj: Youtube

Dobré jsou také různá séra s kyselinou hyaluronovou a s vitaminem E - ten dokáže pokožce poskytnout dostatečnou hydrataci, která je v zimě a v chladu tak žádaná. Sáhnout také můžete po přípravcích s obsahem glycerinu a ceramidů, které tvoří přirozenou kožní bariéru a udržují pokožku vláčnou.

Kromě toho, že je třeba používat hydratační prostředky alespoň 2x denně, je také důležité, kdy se mažete. Úplně ideální je namazat si obličej i celé tělo bezprostředně po tom, co se umyjete.

Hydratace zevnitř

Stejně, ne-li více, je důležitá také hydratace našeho těla zevnitř. Nedostatečný pitný režim totiž způsobuje, že je naše pokožka mnohem náchylnější k vysušení a podráždění. Během dne tedy pijte dostatek vody a zaměřte se také na konzumaci potravin s vysokým obsahem antioxidantů a omega-3 mastných kyselin. Uvidíte, že to vaše pleť ocení.

Opalovací krémy i v zimě

Přijde vám mazat se opalovákem v zimě a v chladném počasí jako hloupost? Právě naopak! I když se zdá, že sluníčko nesvítí, negativní dopady UV záření na nás fungují úplně stejně, jako v létě. Je tedy absolutně nezbytné chránit pokožku před UV zářením, a to za jakéhokoliv počasí. Každý den po nanesení hydratačního krému tedy naneste vrstvu opalovacího krému s dostatečnou SPF ochranou. Minimálně tedy SPF 30.

Upravte skin rutinu na tu zimní

Kosmetika, která vám dokonale vyhovuje v létě, pro vás nemusí být v chladnějším počasí ideální. Když je pokožka v zimě podrážděná, může špatně reagovat na produkty, které vám za normálních okolností zachraňují život, nebo aspoň svěží pleť. V zimě se tedy snažte, aby vaše kosmetická rutina byla co nejjednodušší a nepoužívejte zbytečně moc produktů. Úplně vám postačí dostatečně hutný hydratační krém, ochrana s SPF a noční sérum s vitaminem E. Jakmile budete mít jistotu, že hydratační bariéra vaší pokožky je dostatečně zdravá a silná, můžete přidávat další produkty, třeba make-up a vůně.

Zvažte koupi zvlhčovače vzduchu

Jakmile začnete topit, zvažte, jestli se vám nevyplatí pořídit se zvlhčovač vzduchu. Větší vlhkost vzduchu totiž pomáhá předcházet suchosti pokožky a dokáže doplnit vlhkost v horní vrstvě pokožky až o 60%.

Když budete dodržovat tyto snadné kroky, vaše pokožka zůstane i v chladných měsících hydratovaná, zdravá a svěží. Pokud se ovšem příznaky suché a podrážděné pokožky nezlepšují nebo dokonce zhoršují, určitě navštivte lékaře či dermatologa. Ten vám doporučí konkrétní léčbu a předepíše správné léky a produkty, kterými vrátíte vaší pokožce její rovnováhu.

Zdroje:

https://www.healthline.com/health/winter-dry-skin

https://www.health.harvard.edu/womens-health/what-to-do-about-dry-skin-in-winter

https://www.medicalnewstoday.com/articles/winter-dry-skin