„Kromě klasických krémů, olejů a gelů lze používat i spe­ciální oční masky, které kůži maximálně hydratují a vyživují v krátké době,“ radí korektivní dermatoložka Zuzana Kulíková z pražské kliniky LaserPlastic. Většinou mají formu jednorázových polštářků napuštěných účinnými látkami, které se přiloží pod oči a nechají působit. Neváhejte do téhle vymoženosti investovat, s unaveným očním okolím dokáže udělat hotové divy.Péče by opět měla stát zejména na hydrataci, kyselině hyaluronové a antioxidantech.

Zdroj: Youtube

I když vás změny v očním okolí možná budou děsit, odolejte pokušení koupit si super drahý a super účinný liftingový přípravek pro zralou pleť. Zralou pleť ještě ani zdaleka nemáte a oční okolí by zbytečnou nálož výživy neneslo dobře. Po třicítce si v očním okolí pravděpodobně všimnete nejprve velmi jemných a posléze možná i výraznějších mimických vrásek, a to zejména u vnějšího očního koutku, kde se začnou tvořit charakteristické vějířky.

Pokud máte sklon k tmavým kruhům, nejspíš zaznamenáte, že budou tmavší, a možná dokonce i propadlejší. To všechno jsou důvody, proč mezi třicítkou a čtyřicítkou zvážit první estetický zákrok. Po třicítce dermatologové často doporučují alespoň malé množství botulotoxinu, takzvaný babybotox, případně výplně kruhů pod očima kyselinou hyaluronovou. V obou případech jde o malé zákroky s velkým efektem.

Je také nejvyšší čas zbavit se zlozvyků. A na mysli nemáme jen prohřešky proti životnímu stylu, ale třeba i mnohahodinové vysedávání před obrazovkou počítače. Dělejte si při práci pravidelné pauzy! Nemžourejte do sluníčka a raději s sebou vždy noste sluneční brýle. Pokud si všimnete, že hůř vidíte, neotálejte s návštěvou očního lékaře. Pamatujte, že mžourání k dobré kondici očního okolí rozhodně nevede.

Zdroje: