Nedbalé odličování nahrává nejen opuchlým víčkům a podrážděným očím, ale také se tím zbytečně urychluje stárnutí, které je v této oblasti už tak rychlejší než ve zbytku tváře. Kůže pak totiž nepřijme výživu z očního krému a samoopravné procesy se kvůli vrstvičce líčidel rozjedou sotva na půl plynu.

Důkladné každodenní odlíčení je tedy prvním předpokladem pro dobrý stav očního okolí. Ale pozor, postupujte jemně! „Není dobré kůži příliš dřít. Oční okolí, které je velmi citlivé, se tím zbytečně dráždí. Proto je vhodné používat odličovače, které oční okolí nejen šetrně odlíčí, ale zároveň i hydratují a vyživí,“ vysvětluje Klára Rott, zakladatelka české biokosmetické značky Klara Rott.

Nalíčení nejsnáz odstraníte pomocí přípravků s olejovou sloužkou, někdy se jim říká také dvoufázové. Odličovač by měl být určený speciálně na oblast očí – vyhnete se tak zbytečnému podráždění. Pokud máte citlivou nebo dokonce alergickou pokožku, kupte si ho raději v lékárně. Snížíte tak riziko, že vám oči napuchnou.

Přípravek kápněte na kosmetický tampon, na pár vteřin ho přiložte na oko a pak začněte jemnými krouživými pohyby ‚rozmývat‘ oční make-up. Nakonec ho stáhněte směrem shora dolů a od vnějších koutků k vnitřním. Nebojte se použít tamponů víc, jde o to, aby ve finále byly bez poskvrnky. Pokud řešíte, ekologickou stopu, doporučujeme bavlněné tampony, které se dají prát a používat opakovaně.

Zdroj: www.klararott.cz