Spousta festivalů dnes již, bohužel, není primárně o hudbě, filmu nebo divadle, ale stávají se z nich spíš několikadenní módní přehlídky. Jestli chcete být na festivalu trendy, pečlivě zvažte, co si sbalíte za oblečení. Při proměnlivém počasí může být docela výzva vypadat stylově a cítit se u toho pohodlně. Máme však pro vás několik tipů na outfity, díky kterým se stanete na fesťácích totálním trendsetterem.

Zdroj: Youtube

Funkčnost

Pokud jedete na festival a nehodláte spát v hotelu, ale v autě nebo ve stanu, o to větší pozornost balení věnujte. Budete potřebovat varianty outfitů jak do deště a bouřky, tak do úporného vedra. Zároveň na festivalu nachodíte a protančíte spoustu kilometrů a pravděpodobně se i dost zpotíte. Co tedy nezapomenout přibalit s sebou?

Určitě nezapomeňte na pláštěnku. Lehká, skladna a často velice užitečná. Zapomeňte ale na nudné transparentní pláštěnky, nebo ty, které vypadají jako odpadkový pytel. Vybírejte pastelové barvy, ve kterých se cítíte dobře, vyzkoušejte klidně pláštěnky se vzorem. Pokud jste odvážní, totálním trendem letošního roku jsou metalické a lesklé barvy. Pokud se vám podaří sehnat třeba růžovou metalickou pláštěnku, budete za totální hvězdu.

Určitě si s sebou vemte více párů bot. Jedny tenisky, jedny rychle nazouvací otevřené boty, a jedny boty do deště a bláta. Moje doporučení? Air Jordany nebo Air Maxy, pohodlné pantofle nebo sandálky a jedny vysoké, věčně stylové Martensky. Tím pokryjete všechny situace i outfity a žádné počasí vás už nepřekvapí!

Rozhodně nic nezkazíte, vezmete-li si s sebou na festival i stylovou barevnou větrovku. Teplota může být v večer o dost nižší, a na noční party pod širákem se bunda bude určitě hodit.

Módní trendy 2023

Praktickou stránku inventáře máme vyřešenou, teď je čas se podívat na trendy letošního léta. A připravte se - jsou dost odvážné!

Růžová kovbojka

Nejen kvůli novému filmu Barbie je letošní léto ve znamení růžové barvy. Nejoblíbenějšími festivalovými outfity tohoto roku jsou různé variace růžových kousků, doplněné o cowboyské boty. Nebojte se například vyzkoušet místo klasického croptopu růžový korzet! Ve spojení s westernovým outfitem budete vypadat naprosto neodolatelně.

Háčkované sety a síťové šaty

Háčkování a síťoviny jsou letos na festivalové scéně velkým hitem. Sestavy z háčkovaných topů a kraťasů, popřípadě šatů, nabízejí nespočet variant - můžete vsadit na odvážnější volné pletení, nebo se držet u těsnějšího stylu, který vypadá sportovněji. Máte rádi zářivé kousky? Co třeba háčkované nebo síťové šaty posázené třpytkami? Ve spojení s lehkým opálením budou vypadat skvěle!

Ultranízké džíny

Myslíte si, že skejťácký styl Avril Lavigne v roce 2004 je už dávno out? Chyba, právě naopak! Hitem letošního roku jsou extrémně nízké volné kalhoty, nahé břicho a croptop. Pokud se nebojíte trochu odvázat, pod džíny si ještě nasaďte tanga a vytáhněte je, ať jsou vidět!

Kimona a lehké plédy

Kimona z lehoučké látky jsou nejen velmi stylová, jsou hlavně dokonale praktická. Použít je můžete po koupání místo županu, když zafouká vítr, když si není kam sednout a když je potřeba ozvláštnit jednoduchý outfit, ale hlavně v nich budete opravdu skvěle.Vybírejte co nejzářivější barvy a co nejzajímavější vzory.

Zdroje: