Tejpy určitě znáte ze sportu či od fyzioterapeutů. Takzvaný kinesiotape je pružná páska, která se lepí přímo na kůži v místě, kde má podpořit natažený či poraněný sval, poupravit nevýhodné postavení kostí, ulevit od bolesti nebo dokonce zlepšit proudění krve a lymfy. Nově se ale tejpy prosazují i ve světě krásy. Pamatujete na silikonová průhledná ramínka, podprsenky bez ramínek či drahé samolepicí podprsenky ze silikonu, které na vás vyskakovaly na všech sociálních sítích? Teď vám stačí tejpy.

Kromě toho, že stojí pár korun a skutečně fungují, jsou i velice variabilní. Navíc si poradí i s velkými prsy, což se o podprsenkách bez ramínek rozhodně říct nedá. Také malá prsa si pružné lepicí pásky oblíbí, protože s nimi snadno dosáhnete push-up efektu a i v jinak nelichotivém tílku už nemusíte vypadat jako – slovy mé kamarádky – že jste vzala křečky na výlet. Prsa působí pevně, zůstávají tam, kde mají a vy nemusíte myslet na to, kde vám co vykoukne, kde se co houpe a klepe nebo že vám podprsenka bez ramínek opět klesla o decimetr níže a vaše prsa působí dojmem domorodé africké důchodkyně.

Zdroj: Youtube

Jak na to? Na internetu koluje bezpočet návodů, malý tutorial pro vás přece jen máme:

  1. Pořiďte si vhodnou pásku – ideální je hypoalergenní a tělové barvy. Před aplikací na prsa si ji vyzkoušejte: ustříhněte malý kousek a nalepte ho na předloktí, nechte ho zde alespoň dvě hodiny, a pokud se nic nestane, můžete ho použít. Volte také tejpy jemnější, které půjdou snadno odstranit. Nebudete je na prsou mít tři dny, ale několik hodin, nemusí držet silou Mamuta. K dostání jsou také pásky určené přímo k tejpování poprsí. Narazit na ně můžete i v řetězcích s oblečením.
  2. Najděte si vhodný model – existuje nespočet metod, které vám pomohou obléknout se skutečně do čehokoliv. Nepřeberné množství návodů najdete na YouTube: stačí zadat „tejpování prsou“ nebo „boobs tape“ a najít pokyny přesně outfit, který se chystáte obléknout.
  3. Vyzkoušejte si to. Nenechávejte to na poslední minutu před odchodem, ale zkuste si, jak vám tejpy drží, kam který nalepit. Můžete si také předem nastříhat potřebné pruhy, což vám později urychlí celý proces.
  4. Pozor na bradavky. V den D je potřeba mít suchou nemastnou kůži, aby páska přilnula, ale pro bradavky to neplatí. Ty naopak namažte mastným krémem. Můžete také použít silikonové „krytky“, speciální náplasti, vatový tampon nebo si vystřihněte kolečka z papíru, na kterém je páska nalepené. Pak se můžete pustit do lepení.
  5. Přidržujte prsa na místě rukou a páskou kopírujte jejich tvar. Pokud byste pásku příliš natáhla, může mít výsledek podivný tvar nebo může být tvar tejpu pod oblečením vidět. Podporu zajistěte raději více pásky než jedním napjatým k prasknutí.
  6. Čím déle pásku na těle máte, tím lépe drží a tím hůře půjde dolů. Až se to rozhodnete udělat, jděte na to pomalu a jemně. Můžete tejpy namočit ve sprše teplou vodou, naolejovat nebo použít odstraňovač tejpů.

A ještě tip na závěr: pokud si pásky nechcete lepit přímo na tělo nebo máte prsa skutečně velká a páska by je neudržela nebo by tvarování bylo náročné, pomozte si podprsenkou. Skvělou pomůckou mohou být ty bez ramínek nebo například s rozepínáním vpředu. Tejpy drží i na látce a práce je pak o kus jednodušší.

Zdroj: Youtube

Zdroj: