Nic vaše pleť po slunění nepotřebuje víc než vláhu. Sluneční záření ji extrémně zatěžuje a vysušuje, a to i tehdy, když svědomitě používáte opalovací krém. A zvlášť máte-li suchou nebo citlivou pleť, která má s hydratací potíže sama o sobě. „Po opalování bývá pokožka vysušená, napjatá a mnohdy také podrážděná. Použitím přípravků po opalování ji zklidníte a vyrovnáte její hydrataci. Proto se vyplatí mazat se pokaždé, když se vystavíte sluníčku,“ doporučuje estetická dermatoložka Helena Reisingerová. Po návratu z dovolené se podle ní vyplatí investovat i do mezoterapie, při které se výživné látky dostávají do hlubších vrstev kůže, kam už sebelepší krém po opalování nemá šanci proniknout.

Zdroj: Youtube

Sluneční záření je největším urychlovačem stárnutí nejen proto, že pokožku obírá o vláhu, ale také proto, že v ní vytváří takzvané volné radikály, které mohou poškozovat kožní buňky, a způsobovat tak předčasné stárnutí. Přípravky po opalování tenhle škodlivý proces brzdí – většina z nich obsahuje antioxidanty, které se umí s volnými radikály vypořádat, a eliminovat tak riziko poškození buněk. Tím, že pokožce zároveň dodají vláhu, usnadní i její regeneraci.

Výraznější bronz

Na dobře hydratované pokožce vydrží opálení déle. „Tím, že pokožku hydratujeme a zjemníme přípravky po opalování, zmírníme loupání nejsvrchnějších vrstev kůže, a zajistíme si tak dlouhodobější a rovnoměrný bronz,“ potvrzuje Reisingerová. Část přípravku po opalování je navíc lehce barevně tónovaná, čímž vaše opálení opticky zvýrazní.Nestihnete-li na dovolené přípravek po opalování spotřebovat, klidně ho po návratu používejte místo svého běžného tělového mléka. Pokožce tím jedině pomůžete, aby se po létě důkladně zregenerovala.

Ale pozor, na pokožku spálenou od sluníčka poopalovací kosmetika nestačí, byť může v první chvíli díky svému chladivému efektu přinést alespoň malou úlevu. „Daleko lepší je zajít do lékárny a poohlédnout se po speciálních zklidňujících přípravcích s vysokým obsahem panthenolu,“ radí dermatoložka. Pomoci mohou ale i nejrůznější bylinné extrakty, jako je například aloe vera.

Zdroj: