Vždy platí, že opečovávaná pokožka vypadá násobně lépe. Poctivá hydratace zralé oční okolí projasní a zbaví ho známek únavy. Vzhledem k tomu, že se pokožka v okolí očí (i jinde) dál ztenčuje a ztrácí elasticitu, doporučujeme sáhnout po bohatších a výživnějších texturách. Zatímco ve dvaceti by vaše oční okolí jen zbytečně zatěžovaly, teď mu naopak budou velmi svědčit. Pokožka takové přípravky s povděkem přijme.

Zdroj: Youtube

Nebojte se tedy sáhnout po očních přípravcích z nejvyšších kosmetických řad. Obvykle bývají ještě koncentrovanější než ty, které jste používala o dekádu dříve. A pokožka tak dostane vše, co bude potřebovat. Hledejte především retinol, vitamin E, ceramidy, peptidy nebo jejich vzájemné kombinace.

Trápí-li vás výrazné váčky pod očima nebo pokleslá horní víčka, je čas zvážit operaci očních víček, která zralé oční okolí umí radikálně omladit. Často navíc nejde jen o estetickou stránku věci, pokleslá víčka mohou být například příčinou častých bolestí hlavy nebo mohou způsobovat zúžení zorného pole. Pak se tento zákrok dá absolvovat i takzvaně "na pojišťovnu". V takovém případě je ale třeba počítat s tím, že chirurg nebude řešit estetickou stránku věci a neodstraní spolu s přebytečnou kůží i v hloubce uložené tukové váčky.

„Pokožka na očním víčku je tak tenká, že se nedá zákrok opakovat desetkrát za život. Pokud nejde o geneticky daný pokles, je ideální začít s úpravami víček kolem čtyřicátého roku věku. Jeden zákrok pak vydrží asi deset, dvanáct let, následně do hry vstupuje gravitace, takže je dobré pokles opět korigovat“, doplňuje plastická chiruržka Petra Moravcová z pražské DiVine clinic.

Zdroj:

plastická chiruržka MUDr. Petra Moravcová, www.divineclinic.cz

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36074511/