Můžete si také všimnout vznikajících váčků pod očima. Mnohdy za to mohou povadají tváře – tuk přirozeně se vyskytující pod očima pak totiž začne vystupovat a vytvářet charakteristické ‚pytle‘. Po čtyřicítce se pokožka v očním okolí také čím dál častěji potýká s dehydratací. Je tedy ten správný čas nasadit silnější, koncentrovanější a výživnější přípravky.
„S rostoucím věkem přidáváme přípravky, které kůži regenerují. Jsou to přípravky s obsahem vitaminů A (retinolu) a E nebo ceramidů. V době, kdy na kůži očního okolí pozorujeme ochabnutí, používáme přípravky, které obnovují strukturu, pevnost a elasticitu kůže a také mají vypínací účinek. Jde o aminokyseliny, peptidy nebo kolagen,“ radí dermatoložka. Další velmi dobrou volbou jsou přípravky s retinolem.
Chcete-li ale v očním okolí dosáhnout výrazného zlepšení, už se pravděpodobně neobejdete bez zásahu dermatologa. „U vysušené kůže kolem očí volíme například mezoterapii s kyselinou hyaluronovou nebo plasmaterapii, kdy se aktivní látky anebo vlastní plasma pomocí jehliček aplikují přímo do střední vrstvy kůže. K mezoterapii používáme také vitaminy (například vitamin C), aminokyseliny a peptidy,“ říká Kulíková.
Ovlivnit se dá i elasticita pokožky. K tomu dermatologové využívají radiofrekvenční přístroje, některé druhy laserů nebo ultrazvuk. A na vrásky je tu samozřejmě botulotoxin, který zastaví pohyb mimických svalů. V očním okolí je tato metoda velmi efektivní, zejména co se týče vějířků vrásek ve vnějším očním koutku.
Zdroj:
dermatoložka MUDr. Zuzana Kulíková, www,laserplastic.cz
https://jddonline.com/articles/efficacy-and-tolerability-of-a-retinoid-eye-cream-for-fine-to-moderate-wrinkles-of-the-periorbital-region-S1545961622P0932X/